Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У дітей, які важко перенесли коронавірус, часто виникають цукровий діабет та ураження судин, – львівські медики
31 Березня, 12:18

У дітей, які важко перенесли коронавірус, часто виникають цукровий діабет та ураження судин, – львівські медики

Станом на сьогодні, 31 березня, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні ОХМАТДИТ перебуває 31 маленький пацієнт з коронавірусом. Усі діти мають середній та важкий перебіг хвороби. Їх лікують в окремій ковідній зоні. Там облаштували 50 ліжкомісць, передає Zaxid.net.

«Це є окреме відділення, цілий поверх, із окремим входом, із окремим виходом, із санпропускником. Там лежать діти різного віку, починаючи від грудного і до старших школярів. Діти поступають із гарячками, з високими температурами, з розладами шлунково-кишкового тракту і з пневмоніями», – розповіла директорка Львівського ОХМАТДИТу Олександра Бурда.

 

Медики кажуть, що найчастіше діти інфікуються коронавірусом від батьків. Також підхопити цю недугу вони можуть в школі, або ж у садочку. Попри те, що Covid-19 вражає органи дихання дитини, він ще й провокує ускладнення.

«Перше ускладнення, яке було виявлено, це цукровий діабет. Другий, знову ж таки, оці важкі двобічні пневмонії, дуже часто це були септичні ускладнення, було ураження організму не тільки вірусом, але й плюс бактерійною флорою. А ще – вражаються судини», – розповіла завідувачка реанімаційного відділення Львівського ОХМАТДИТу Віра Приймакова.

Місто планує розгорнути нові ліжка для інфікованих коронавірусом дітей. Сотню додаткових місць хочуть облаштувати у дитячій лікарні на вул. Пилипа Орлика. За спеціальним дозволом уже звернулись до Кабміну.

Медики ж закликають батьків не лікувати дітей самотужки вдома, а одразу звертатися до лікарів.

Нагадаємо, що у львівському ОХМАТДИТі перебуває 17-річна Вікторія Магега з Ходорова, в якої через COVID-19 були уражені легені на 90%. 4 березня у неї діагностували коронавірус. Стан пацієнтки погіршувався, тому її довелося підключити до апарату ШВЛ. У реанімації дівчина пішла на покращення. Її 6-річна сестричка теж у лікарні.

Фото: ОХМАТДИТу

Схожі новини