У дитячій лікарні Львова запрацювала сучасна лабораторія | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У дитячій лікарні Львова запрацювала сучасна лабораторія
12 Червня, 09:59

У дитячій лікарні Львова запрацювала сучасна лабораторія

У Комунальній міській дитячій клінічній лікарні, яка знаходиться у Львові на вул. Пилипа Орлика, запрацювала сучасна лабораторія.  У ній можна безкоштовно зробити якісний аналіз стану організму, передає zaxid.net.

Обладнання вартістю 3 млн грн придбали за кошти проекту Громадського бюджету «Найкраща лабораторія для найкращої лікарні». Тепер пацієнти зможуть безкоштовно зробити аналізи, які у приватних клініках коштують тисячі гривень. А отримані результати одразу з’являтимуться в електронній картці пацієнта.

«От, наприклад, коголометр. Він робить діагностику крові, а також факторів згортання. Попередньо ми це робили більше вручну, рутинно. Це була баня, нагрівання. Зараз все набагато швидше і легше», — розповідає завідувачка лабораторії Ярослава Микитин.

Найдорожче придбання — діагностичний імунохемілюмінісцентний аналізатор. Він визначає захворювання та стан організму всього з однієї краплі крові. Прилад допоможе дітям із вродженими вадами печінки, адже аналізи  у приватних клініках дуже дорогі.

Завідувачка відділення вроджених вад розвитку Галина Курило впевнена, що оновлена лабораторія врятує багато дітей.

«На сьогодні в нас велика кількість дітей, яких ми змогли врятувати і вберегти від трансплантації. Це, напевно, найбільш щаслива наша група. Тому що, коли дитина потрапляє до нас і їй добре зробили аналіз, і вона з операційної благополучно поїхала додому, — це найбільша радість і для хірурга, і для батьків», — пояснює Галина Курило.

Для нового обладнання потрібна менша кількість крові для аналізу. Та й часу тепер лікарі затрачатимуть менше — результати готують за 20 хвилин, а не за годину.

«Щорічно в нашій міській клінічній дитячій лікарні лікується понад 20 тисяч пацієнтів, із них — 5 тисяч поступають із невідкладними станами. Невідкладний стан вимагає швидкого і якісного аналізу для того, щоб лікар міг як найшвидше встановити діагноз, а потім почати якісно лікувати», — пояснює важливість оновленої лабораторії головний лікар дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт.

Зараз тут готують два великі проекти: підготовки до трансплантації органів та сучасного відділення невідкладної допомоги.

 

Фото:прес-служба ЛМР

Відео