У Козицького ще думають, чи віддавати бюджет на затвердження депутатам | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Козицького ще думають, чи віддавати бюджет на затвердження депутатам
19 Листопада, 20:01
logo-black

У Козицького ще думають, чи віддавати бюджет на затвердження депутатам

Депутатам Львівської обласної ради можуть повернути право на затвердження бюджету. Про це йдеться в опублікованому рішенні ради «Про підтримку Збройних Сил України та їх територіальних органів військового управління, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, а також особливості формування і виконання обласного бюджету Львівської області у 2023-2024 роках».

Зокрема, у ньому доручено Львівській обласній військовій адміністрації внести на розгляд Львівської обласної ради проект бюджету Львівщини на 2024 рік. Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення військові адміністрації отримали право на затвердження бюджетів без погодження з облрадою. Так сталося на Львівщині з кошторисом на 2023-й. Раніше в інтерв’ю LMN перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик пояснював, що це дозволило оперативно приймати рішення про виділення коштів.

Звісно, це не влаштовувало депутатів обласної ради, які втратили вплив на розподіл бюджету, тож на позачерговій сесії, яка відбулася минулого тижня, вони внесли відповідний пункт до рішення про формування і виконання бюджету області.

Однак, за словами Андрія Годика, це не обов’язково означає, що раді повернули бюджетні повноваження. В ефірі «Погляду з Хмарочоса» на youtube-каналі LMN він заявив, що наразі це питання не вирішене.

«… є законодавство, яке точно визначає бюджетні повноваження на період воєнного стану. На скільки мені відомо остання редакція постанови Кабінету міністрів передбачає бюджетні повноваження обласній військовій адміністрації», – сказав він.

Але попри це депутатам облради таки можуть повернути право на затвердження бюджету. За словами Андрія Годика, він заперечувати це не буде. Тож наразі в стінах ЛОВА ще визначають, в якій спосіб оформити «бюджетний компроміс» з облрадою.

А от інформацію про те, що обласна адміністрація буде звертатися до суду щодо згаданого рішення ради, Андрій Годик категорично заперечив.

«Тут абсолютно предмету для коментування немає. Це чийсь або не вдалий жарт або хвора уява», – запевнив він.

User Image
Юлія Аронова
Відео