Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У львівському ОХМАТДИТі відкрили перший спеціальний післяопераційний хол
02 Червня, 09:16

У львівському ОХМАТДИТі відкрили перший спеціальний післяопераційний хол

У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні ОХМАТДИТ відкрили спеціальну передопераційну кімнату, де маленьких пацієнтів вводитимуть у медикаментозний поруч з їх рідними. Це перша така кімната в закладі, повідомляють на сторінці ОХМАТДИТУ в соцмережах.

«Кімнати такого типу є широкою практикою провідних клінік Європи та світу, адже сучасне уявлення про дитячу лікарню є кардинально відмінним від традиційних старих стереотипів, тобто мінімально передавати атмосферу лікувального закладу, бути пацієнто і сімейноорієнтованими, психологічно комфортною клінікою з мінімалізацією больових відчуттів», – йдеться в повідомленні.

У кімнаті можуть перебувати одночасно двоє пацієнтів та їх рідні. Її облаштували не лише функціонально, але й затишно, щоб маленькі пацієнти почувалися затишно і безпечно. Стіни передопераційного холу прикрасили художники Христина Приймак та Андрій Біганський.

«Як мама, я теж би хотіла, щоб моя дитина засинала у мене на руках. Завжди, коли можна мінімізувати стрес, треба це робити. Мрію, щоб таких передопераційних кімнат у дитячих лікарнях України було більше, адже діти заслуговують на щасливе і здорове дитинство і затишні спогади про лікарню”, – розповіла голова Опікунська Рада ЛОДКЛ “Охматдит” Aндріана Мальська.

2c7f44c-lviv-ohmatdyt-kimnata-narkoz
285631595_4912596345536690_5509231688948627630_n

До створення передопераційної кімнати долучилися ГО “Фундація підтримки мистецьких ініціатив “Візія” та Міжнародний фонд “Відродження”. Гроші на реалізацію проєкту також збирали на спільнокошті “Велика ідея”.

Зі слів в.о. директора «Охматдиту» Дмитра Квіта, сьогодні ця кімната є особливо актуальною, адже до лікарні в рази більше почало поступати діточок з інших регіонів України, в тому числі з регіонів, де ведуться активні бойові дії. Більшість з них має той, чи інший рівень психологічної травми.

Схожі новини