У Львові 28-річний жінці видалили гігантську пухлину з 9-ма літрами рідини всередині | Львівська мануфактура новин
У Львові 28-річний жінці видалили гігантську пухлину з 9-ма літрами рідини всередині
19 Липня, 14:57

У Львові 28-річний жінці видалили гігантську пухлину з 9-ма літрами рідини всередині

В лікарні святого Пантелеймона у Львові прооперували жінку з велетенською кістомою яєчника. Як повідомили у Першому тероб’єднанні Львова, гінекологи змогли успішно видалити гігантське утворення через три невеликі розрізи по 1,5 см – без розтину черевної порожнини.

Пацієнтка – 28-річна львів’янка. Протягом пів року молода жінка бачила, як змінюється і росте її живіт. При цьому в інших частинах тіла вона зовсім не погладшала. На аномалію звернули увагу родичі і вмовили звернутися до лікаря.

Жінка прийшла до спеціалістів лікарні святого Пантелеймона. Під час УЗД та КТ-обстеження медики виявили величезний новоутвір, розміром 20 на 25 см. Він займав уже всю черевну порожнину пацієнтки. Це була кістома – доброякісна пухлина, що утворюється з епітелію яєчника. По суті, це капсула, що заповнена всередині рідиною. Такі утвори дуже стрімко ростуть і можуть перетворюватися на злоякісні. Тож єдине можливе лікування – це видалення пухлини.

 

Операція була плановою. Лікарі – завідувачка гінекологічного відділення лікарні святого Пантелеймона Оксана Непийвода та акушер-гінеколог Тарас Бучинський успішно виконали лапароскопічну цистектомію. Вони видалили кістому через три розрізи по півтора сантиметра кожен. І забрали з неї ціле відро рідини – аж 9 літрів. А потім видалили і саму капсулу – лише вона важила 1,5 кг.

Молоду жінку виписали додому вже на другу добу після операції.

Відео