У Львові біля мерії пікетують проти сміттєпереробного заводу на Пластовій | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові біля мерії пікетують проти сміттєпереробного заводу на Пластовій
14 Лютого, 13:01
logo-black

У Львові біля мерії пікетують проти сміттєпереробного заводу на Пластовій

Тетяна Пасічник 

Сьогодні близько 150 людей зібралося біля львівської мерії. Вимагали, аби чиновники заборонили будівництво сміттєпереробного заводу на вулиці Пластовій. Його планують зводити вже у цьому році. Мешканці довколишніх районів побоюються, що таке сусідство матиме для них негативний вплив на здоров’я та екологію.

«Вони хочуть збудувати сміттєпереробний завод, а також відновити роботу Грибовицького сміттєзвалища. Вигода для влади, але смерть для мешканців. Люди обурюються, адже такі шкідливі відходи у повітрі живуть більше шести років, і ми цим дихатимемо», – каже активіст та еколог Ігор Муравський.

Мешканці мікрорайонів Знесіння, Кривчиці, Личаківського, Шевченківського районів Львова, а також прилеглих сіл побоюються, що через неналежний стан очисних споруд міста викиди з заводу потраплятимуть і в питну воду. Просять спочатку відремонтувати і доробити очисні споруди, здійснити повний ремонт інфрастуктури району і вирішити транспортні проблеми.

Люди висловлювали свою позицію з плакатами у руках.  Коли ніхто з мерії не реагував, почали вигукувати: «Депутати, вийдіть до народу!».

Через певний час прийшов представник міськради.

«Ми чекали чиновника, з яким можна поговорити відверто та по суті. До нас вийшов звичайний депутат. Заявив, що він розуміє мешканців і підтримує нас. Також пообіцяв, що організують зустріч чиновників з громадськістю для вирішення цього питання», – розповідає Муравський.

Протестувальники кажуть, це була перше їх відкрите звернення, але точно не останнє. Якщо чиновники не вирішуватимуть цього питання, обіцяють продовжувати боротьбу.

Нагадаємо, міська рада визначила місце для сміттєпереробного заводу на вулиці Пластовій, 13, ще у грудні 2017 року. Цю ділянку під будівництво заводу запропонувала французька компанія Egis, яка працювала над проектом стратегії поводження зі сміттям у Львові. Торік наприкінці червня мешканці сіл Муроване та Сороки-Львівські почали вимагати у Львівської обласної ради та Львівської міської ради не допустити будівництво комплексу.

Фото: LMN та Ігоря Зінкевича

Відео