У Львові лікарі відновлюють обличчя жінки, яка постраждала від російського обстрілу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові лікарі відновлюють обличчя жінки, яка постраждала від російського обстрілу
01 Березня, 13:55

У Львові лікарі відновлюють обличчя жінки, яка постраждала від російського обстрілу

Львівські медики відновлюють обличчя 63-річної Наталії Аполькової, яка постраждала від влучення ворожого боєприпасу у її будинок. Про це розповіли у Львівській міській раді.

Постраждала родом із Хмельниччини, але майже все життя провела на Луганщині – у місті Рубіжне, куди переїхала після заміжжя. Там вона і застала повномасштабне вторгнення росіян.

А вже невдовзі в її будинок прилетів ворожий боєприпаси, який розірвався прямо над головою Наталії. Її відкинуло вибуховою хвилею, а уламки посікли всю верхню частину тіла.

«Я, буквально, захлиналася власною кров’ю, а рука ледь трималася на шкірі», – розповідає  Наталія.

Волонтери вивозили постраждалу під щільним ворожим вогнем. Вже на другу добу у лікарняному дзеркалі вона побачила, що росіяни зробили з її обличчям.

«Я глянула на себе і більше не захотіла дивитися. Я навіть заборонила онукам мене навідувати. Бо вони ще малі, а я була в жахливому стані. Таке дуже важко бачити», – ділиться спогадами Наталія.

Лікарі провели всі необхідні операції і навіть змогли врятувати жінці руку. Також медики провели операцію на обличчі та відновили щелепу. Наталя змогла бачити себе в дзеркалі та проводити час з онуками. Але вона хотіла більшого – повернути красу.

З моменту травми минуло майже два роки. Ніс і щелепа деформовані, вона не може вставити зуби, обличчя спотворене, права половина обличчя не відчуває.

Нещодавно пані Наталя дізналася про проект «(Не)До краси», який реалізується у Львові, і звернулася по допомогу. План лікування для пацієнтів розробляє мультидисциплінарна команда центру “НЕЗЛАМНІ”. Незабаром фахівці проведуть жінці низку складних реконструктивних операцій з відновлення носа та щелепи.

 

Відео