У Львові невідомі хотіли вкрасти прах диверсанта Кузнєцова | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові невідомі хотіли вкрасти прах диверсанта Кузнєцова
24 Липня, 15:10

У Львові невідомі хотіли вкрасти прах диверсанта Кузнєцова

Сьогодні, 24 липня, вночі у Львові на Пагорбі слави невідомі хотіли викрасти прах агента НКВС, радянського диверсанта Миколи Кузнєцова. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий у Facebook.

«Якесь недолуге хотіло вкрасти прах Кузнєцова. Спроба невдала. Тепер працює поліція. Повторюсь. Кузнєцов нам не потрібен, але просто так – не віддамо. За деталями до ГУР»,  – написав Андрій Садовий.

Нагадаємо, Кузнєцов – радянський диверсант-розвідник, агент НКВС. Під час Другої світової війни виконував провокаційні завдання – вбивав високопоставлених німецьких чиновників, аби викликати терор проти українського населення. Похований на Пагорбі Слави у Львові.

До слова, про перепоховання Миколи Кузнєцова, говорять  із 1997 року. Тоді його родина звернулася з проханням дозволити ексгумацію і перепоховання його у Єкатеринбурзі, в Росії. А у 2017 році Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій спільно з Інститутом національної пам’яті прийняли рішення надати такий дозвіл для подальшого перепоховання їхнім коштом. Тоді ж рекомендувала львівській владі якнайшвидше провести всі необхідні процесуальні заходи та забезпечити його виконання. Та місцева влада проігнорувала цю рекомендацію.

Відео