Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові остаточно демонтували Монумент слави (Відео)
24 Липня, 10:02

У Львові остаточно демонтували Монумент слави (Відео)

У Львові на вулиці Стрийській демонтували дві останні фігури радянського Монумента слави. Вчора, 23 липня, настала черга двох останніх елементів – фігур радянського воїна та Батьківщини-матері. Вони, як і попередні елементи, попрямували до музею «Територія терору», повідомляє Zaxid.net.

Сьогоднішні роботи привернули увагу перехожих. Люди знімали усе на відео та фільмували демонтажні роботи.

 

image-3-16
image-98

На цьому місці запланували створити сквер пам’яті героїв України. А також – змінити інфраструктуру: облаштувати підземний паркінг, велодоріжку з Сихова на вул. Вітовського, а ще облаштувати безбар’єрний спуск до парку ім. Богдана Хмельницького. Ймовірно, тут також облаштують станцію канатної дороги.

Нагадаємо, рішення про демонтаж першого елементу Монумента слави прийняв виконком міськради в лютому 2018 року. Окремі елементи монумента почали демонтовувати у грудні 2018-того. У березні 2019 з третьої спроби знесли 30-метрову стелу. Барельєфи зі стели зберігають у Львівському музеї «Територія терору». Також один із барельєфів, орден «Перемоги» з львівського монумента, нібито купив Михайло Добкін.

Монумент Бойової слави Збройних сил СРСР відкрили у травні 1970 року. Неподалік розміщується Академія сухопутних військ.

Ансамбль виконали в камені та бронзі. Складався він з 30-метрового бетонного пілону, бронзової центральної групи та масивної залізобетонної стели з великими рельєфами. На вертикальному пілоні — горельєфи, що символізують основні роди військ. Центр ансамблю – скульптури радянського Воїна і Батьківщини-матері. Історія Радянської армії розкривається в шести багатофігурних горельєфах, розташованих з обох боків стели.

 

 

Фото та відео: з відкритих інтернет-джерел

  • 0
  • 162
Схожі новини