У Львові стався конфлікт через площу Довженка | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові стався конфлікт через площу Довженка
05 Червня, 22:54
logo-black

У Львові стався конфлікт через площу Довженка

У Львові сьогодні презентували проект реконструкції площі Довженка на Сихові.

Обговорення проекту організували ГО «Кращий Сихів» та Львівська міська рада.

«Кращий Сихів» довший час напрацьовував цю ідею.

В певний момент до обговорення долучилась група людей. Почались конфлікти.

«Була невеличка конфронтація, словесна перепалка з боку «свободівців» та інших громадян, які дуже сильно виступали за те, щоб поновити меморіал Героям Небесної Сотні. Прийшли з шинами. Трохи поштовхалися, – розповів LMN член правління ГО «Люди країни» Володимир Марямпольський, – Але хлопці не зрозуміли суті, бо там йшла мова про реконструкцію тільки тої частини, де є фонтан, навпроти кінопалацу імені Довженка. Грошей на все не вистачає, тому вирішити взятися спочатку за ту частину.

 

Ми їм кажемо, що меморіал – це добре, але треба і живим допомагати. На ту площу нема можливості зайти людям з особливими потребами, жінкам з дитячими калясками, бо там сходи. Бордюри поломані, бетонні плити попровалювались. Тому тим треба зайнятися першочергово. Питання зависло, але продовження буде, бо заступник мера Андрій Москаленко усіх запросив до себе у п’ятницю, на 8 ранку. Щоб узгодити те питання з меморіалом Небесній Сотні».

Події прокоментувала і голова ГО «Кращий Сихів» Наталія Піпа.

«Ми працюємо над зміною цього простору з 2017 року, – розповідає LMN Наталія Піпа. – Для того ініціювали всеукраїнський конкурс, який аж за другим разом підтримала міська влада. Сьогодні було представлення частини детального проекту, що виграв цей конкурс. Його робила «Група 109», та, що займалася Сквером Революції Гідності. І є група опонентів, які, не розібравшись у ситуації, говорять, що там не планується меморіал Героям Небесної Сотні. І були проти всього умовно, адже не слухали проект. В даний момент реконструюється частина площі, яка не є конфліктною. Але яка створить фонтан і простір, рівних якому нема в Україні. Чому вся Україна очікує цей простір? Бо його замовила громада, а підтримала міська влада. І є шанс, що він буде реалізований. На відміну від Контрактової площі та інших в місті Києві».

Відео