У Львові унікальну мозаїку закрили мінватою: власник споруди має відкрити панно | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові унікальну мозаїку закрили мінватою: власник споруди має відкрити панно
18 Листопада, 16:19

У Львові унікальну мозаїку закрили мінватою: власник споруди має відкрити панно

Мозаїку на фасаді стадіону СКА, яка внесена в перелік цінних та підлягає захисту, закрили мінватою. Будівля, на якій розміщена мозаїка, належить Львівському університету безпеки життєдіяльності. Про це повідомили у Львівській міській раді. 

 

 

«Цього тижня управління охорони історичного середовища розпочало ознаковувати мозаїки, які підлягають захисту, та виявило закриту стіну зі свіжим ремонтом замість мозаїки. Розпочали дослідження – хто і коли провів роботи. І чи мозаїка була знищена, чи демонтована. Стало відомо, що дані роботи провів Університет безпеки життєдіяльності. З ними розпочато перемовини. Мозаїка, з наявної на сьогодні інформації, закрита мінватою, поверх якої виконано ремонтні роботи”, — повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

В мерії переконують, панно буде відкрите і повернуте.

Нагадаємо, у 2019 році місто затвердило перелік цінних мозаїк на території Львова і закликало власників будівель, де вони розміщені,  докластися до збереження цих творів. Нещодавно ці мозаїки розпочали маркувати міжнародним пам’яткоохоронним знаком «Блакитний щит».

 

Відео