Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові відкрили музей Андрея Шептицького
23 Вересня, 16:13
logo-black

У Львові відкрили музей Андрея Шептицького

Учора, 22 вересня,  на вул. Кривоноса, 1 у Львові запрацював музей Андрея Шептицького. Його відкриття почалося з Архиєрейської Божественної Літургії у храмі Блаженного священномученика Климентія Шептицького. Її очолив Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор.

Опісля відкрили першу  експозицію музею – виставку «Історія нескореної Церкви», присвячену 30-літтю виходу УГКЦ із підпілля.

kuzmak

Голова ГО “Форум Львів і майбутнє” Ігор Кузьмак наголосив, що відкриття музею Андрея Шептицького стало ще одним кроком в утвердженні історичної справедливості та збереженні спільної пам’яті мешканців Львова.

“Дуже символічно, що перша експозиція присвячена періоду підпільної церкви. Ставлення до постаті владики Андрея є одним з тих лакмусів, які визначають людей державницької позиції. Адже постать духовного лідера, що виріс на стику двох культур і все своє життя присвятив служінню людям, без огляду на їх етнічне походження чи соціальний статус, може лише об’єднувати українців. Велика шана отцю Севастіяну Дмитруху, отцю Юстину Бойку і всій ініціативній групі за їх важку, довгу, але в кінцевому результаті – таки успішну працю.”

kuzmak-2

Додамо, що, за словами отця Севастіяна Дмитруха, приміщення на вул. Кривоноса, 1 під музей Андрея Шептицького звільнили ще в 2015 році, але виникли деякі труднощі з тим, аби передати його церкві. Це будівля колишнього монастиря ордену Реформатів, що займав Львівський університет внутрішніх справ МВС.

r-4

На початку липня цього року ініціативна група на чолі з отцем Севастіяном Дмитрухом просила університет передати приміщення для створення музею. В іншому випадку активісти хотіли розпочати протести. Однак вже за тиждень міська рада знайшла приміщення, які можна було передати університету МВС, звільнивши місце на вул. Кривоноса, 1 для музею.

Схожі новини