У Львові відкрили перший в західних областях центр легеневої гіпертензії | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові відкрили перший в західних областях центр легеневої гіпертензії
29 Лютого, 13:06

У Львові відкрили перший в західних областях центр легеневої гіпертензії

Центр легеневої гіпертензії відкрили напередодні Міжнародного дня рідкісних захворювань, до яких належить і легенева гіпертензія. Він функціонує на базі кардіохірургічного відділення дитячої лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова. Про це повідомили у пресслужбі Першого медичного об’єднання Львова.

Зазначимо, що легенева гіпертензія – це  патологічне підвищення тиску в легеневій артерії, що зумовлене звуженням легеневих судин та в подальшому призводить до збільшення навантаження на праві відділи серця, а іноді – й до порушення функцій органу. Зустрічається хвороба в 6 дітей на 1 млн. Без належного лікування та доступу до сучасних медичних препаратів захворювання може швидко прогресувати і призвести до інвалідизації чи навіть загибелі дитини.

«У новоствореному центрі на базі нашої кардіохірургії діти зможуть отримувати як амбулаторну, так і стаціонарну допомогу. На сьогодні, на щастя, є великий вибір ліків в Україні. А в нас є добра матеріально-технічна база для лікування, висококласні апарати ЕХО-кардіографії, є можливість проводити катетеризацію відділів серця, щоб встановити тип легеневої гіпертензії. Усе це тепер можна робити в єдиному місці», – розповідає, керівниця центру легеневої гіпертензії дитячої лікарні святого Миколая Ольга Пастернак.Центр легеневої гіпертензії вдалось відкрити за підтримки Благодійного фонду «Сестри Даліли» та ГО «Асоціація рідкісного захворювання України – легенева гіпертензія». 

Додамо, у Львівській області наразі проживає 11 юних пацієнтів на легеневу гіпертензію. 

 

Відео