У Львові вперше пересадили кістковий мозок чоловіку: операція минула успішно | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові вперше пересадили кістковий мозок чоловіку: операція минула успішно
10 Квітня, 16:12

У Львові вперше пересадили кістковий мозок чоловіку: операція минула успішно

Львівські медики вперше пересадили кістковий мозок чоловіку з множинною мієломою. Як повідомили у Першому медичному об’єднанні, трансплантація минула успішно.

57-річний Олег Рогожинський з Тернополя. Торік чоловік почав відчувати біль у кістках, легку слабкість та помітно схуд. Рівень гемоглобіну був низьким. Пункція кісткового мозку тоді показала надважку онкологічну недугу – множинну мієлому.

Множинна мієлома – це злоякісне захворювання кровотворної системи, за якого в кістковому мозку утворюється надлишкова кількість плазмоцитів,  патологічний білок руйнує кістки в організмі людини.

Лікування складається з кількох етапів – хіміотерапії, аби досягнути ремісії хвороби, потім – ТКМ.

Курси хімії пан Олег пройшов у Тернополі. На трансплантацію кісткового мозку приїхав до нас у Львів, адже тут запрацювало відділення трансплантації кісткового мозку.

“Ми виконали пацієнту аутологічну трансплантацію кісткового мозку. Тобто, пересадили йому власні клітини – не донорські. Спершу ми забрали його власні клітини кісткового мозку, далі дали високодозову хіміотерапію та влили ці клітини назад. Мета аутологічої трансплантації при мієломі – утримання якомога тривалішої ремісії”, – розповідають про першу успішну пересадку у лікарні.

Три тижні після трансплантації пан Олег провів в спеціальному боксі – ізольованій стерильній палаті.

«Через ослаблений імунітет будь-який вірус в буквальному сенсі міг його вбити. І це один із найважчих етапів лікування – вберегти пацієнта від інфекцій у перші тижні після трансплантації. У нашому відділенні є всі необхідні безпечні умови, аби це зробити», – пояснили медики.

Уже на 21-й день пан Олег поїхав додому – до своїх дітей та онуків. Під час виписки наші лікарі символічно привітали пацієнта тортом та подарували фотоальбомом.

 

“Після трансплантації в мене ніби з’явилися крила – хочеться літати”, – говорить пацієнт.

Відео