У Львові вперше за допомогою робота-хірурга Da Vinci видалили матку | Львівська мануфактура новин
У Львові вперше за допомогою робота-хірурга Da Vinci видалили матку
14 Березня, 15:42

У Львові вперше за допомогою робота-хірурга Da Vinci видалили матку

Уперше без допомоги іноземних колег хірурги Лікарні Святого Пантелеймона  самостійно видалили матку та придатки із застосуванням робота-хірурга Da Vinci. Про це повідомили у Першому медичному обʼєднанні Львова.
Через недугу органів малого тазу 57-річна пацієнтка потерпала від болей. Для того, щоб повністю одужати та не допустити розвитку онкозахворювання, жінка згодилась на об’ємну та радикальну гінекологічну операцію – екстрипацію матки та її придатків.
Після обстеження у пацієнтки виявили кисту яйника. А ще – підвищені онкомакери. Це специфічні антигени, які свідчать: з часом у неї може розвинутись онкологічна недуга.

“Раніше жінці уже проводили втручання на шийці матки. А сама вона уже два роки як перебувала у менопаузі, що впливало на гормональний фон організму. Тому спеціалісти дослідили й структури оболонки її матки. І біопсія підтвердила: ендометрій, тобто слизова оболонка матки – змінена. Тому запропонували радикальне лікування – видалення матки разом із шийкою, яйниками та фаллопієвими трубами. Не забрати усі репродуктивні органи відразу – означало б наразити пацієнтку на онкопроцес у майбутньому”, – йдеться у повідомленні лікарні.

Додамо, що екстрипація матки разом із придатками вважається найоб’ємнішою операцією в хірургічній гінекології. Тому для того, щоб знизити ризики під час та після самого втручання, медики вирішили застосувати робот Da Vinci. Таку ж роботизовану операцію хірурги Лікарні Святого Пантелеймона уже виконували разом з іноземними спеціалістами у 2021 році, однак цього разу – провели самостійно.

“Втручання з роботом-хірургом Da Vinci дає ідеальну 3D-візуалізацію усіх органів та структур, мінімізує крововтрату та ризик післяопераційних ускладнень. А ще – є найменш травматичним методом хірургічної допомоги. Як наслідок – пацієнт швидше відновлюється та повертається до звичного життя. Тому роботичної операції уже на другу добу наша пацієнтка без жодних скарг поїхала додому”, – пишуть у пресслужбі лікарні.

Додамо, що хірурги Першого медоб’єднання Львова активно використовують роботизовану систему Da Vinci для допомоги пацієнтам із хірургічними, урологічними, гінекологічними та онкологічними недугами. За останні три роки спеціалісти провели 89 роботичних втручань.

Відео