У Львові врятували 2-місячне немовля, яке через кісту на язику не могло дихати | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові врятували 2-місячне немовля, яке через кісту на язику не могло дихати
26 Лютого, 13:00

У Львові врятували 2-місячне немовля, яке через кісту на язику не могло дихати

Лікарі двох лікарень Першого медоб’єднання Львова — св. Миколая і св. Пантелеймона врятували двомісячне маля з Тернопільщини, яке через велику кісту на корені язика не могло дихати. Як повідомили у Першому медоб’єднанні Львова, немовля два тижні перебувало на апараті штучної вентиляції легень.

«Вероніку до Львова привезли з Тернопільщини. Дівчинка народилася передчасно, на 37-му тижні вагітності. Перші три тижні дитина була цілком здоровою, а потім раптово виникли хрипи та ускладнене дихання. Тернопільські лікарі діагностували у немовляти пневмонію і почали відповідне лікування. Та дівчинці лише гіршало, їй складно було ковтати та дихати. Маленькій пацієнтці зробили КТ і виявили, що на корені язика утворилася велика кіста, розміром 1,3 см. Вона поступово росла і становила загрозу для життя дитини, вона могла задихнутися. Новоутвір слід було терміново видалити», — розповіли медики.

Дитину скерувати до Львова, у лікарню св. Миколая, де дівчинці провели бронхоскопію. Набряк горла у маляти почав збільшуватися, дівчинці ставало все важче дихати. Лікарям довелося ввести інтубаційну трубку, підключити крихітку до апарату штучної вентиляції легень та ввести у стан медикаментозної коми.

Перед терміновою операцію з видалення кісти, лікарі провели дитині переливання крові через низький рівень гемоглобіну. Операція з видалення кісти – доволі складне втручання, бо дитя маленьке і відповідно надто мале операційне поле. Та команда отоларингологів, до якої увійшли Тетяна Заброварна, Олександр Євгенович та Вікторія Кожемяченко, успішно видалили новоутвір та розблокували дихальні шляхи немовляти.

Дитина вже повністю одужала і повернулася додому на Тернопільщину.

Відео