У Львові за допомогою унікальної методики відновлюють зір пораненому Захиснику | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові за допомогою унікальної методики відновлюють зір пораненому Захиснику
08 Квітня, 13:16

У Львові за допомогою унікальної методики відновлюють зір пораненому Захиснику

У Львові офтальмологи Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ відновлюють зір Захиснику за власною методикою втручання на кришталику. Про це повідомляють у Львівській міській раді. 

Воїн із села Бондарі Полтавської області. У чоловіка троє дітей: 9-річна донечка та два менші сини, віком 8 і 3 роки. Максим мав всі законні підстави не служити у війську. Однак, саме заради своїх дітей, він вступив до лав ЗСУ добровільно. 

Максим воював піхотинцем у складі 17-ї окремої танкової бригади імені Костянтина Пестушка. Був поранений на Бахмутському напрямку наприкінці грудня. Тоді йому довелося виносити поранених і загиблих з поля бою.

«Ніхто не хотів виходити. Нас було дві групи по три людини. Перша група пішла і повернулася. Сказали, що не підуть, бо там просто пекло. Треба було пройти під щільним ворожим вогнем понад пів кілометра. Моя група посиділа трохи і рушила», – пригадує боєць події того дня. 

Військовослужбовці таки потрапили під обстріл. Хлопці лягли на землю і поповзли. Максим зачепив рукою міну. Каже: «Відчув, що лице все в крові. Не бачив нічого. Було страшно. Боявся наразитися на ще одну міну. Аби розуміти, куди повзти, слухав побратима. Він скеровував мене і я таки зумів дібратися до безпечної зони, де мені надали допомогу». 

Осколком міни Максиму відірвало два пальці лівої руки. Ударна хвиля пошкодила всі структури лівого ока. Поранений, він реагував лише на світло. Фактично, Максим має вроджену ваду зору. Хоча фізичних ушкоджень немає, він погано бачить правим оком, яке не виконує своїх функцій. Його ліве око до травми мало 100% зір. 

«Зараз я практично нічого не можу робити: ні автівкою кермувати, та що там говорити, навіть вдома в побуті в звичних речах не вправляюся», – каже Максим. 

У прифронтових шпиталях воїну провели первинні хірургічні втручання. А для того, аби поборотися за бодай часткове відновлення зору, захисника скерували до спеціалістів центру НЕЗЛАМНІ. 

«Внаслідок мінно-вибухової травми пацієнт отримав контузію лівого ока важкого ступеня з посттравматичною ускладненою катарактою та субретинальним крововиливом. Пацієнту була проведена операція лівого ока, а саме факоемульсифікація катаракти та імплантація інтраокулярної лінзи», – розповідає про стан пораненого та проведені втручання офтальмологиня центру НЕЗЛАМНІ Ольга Левицька. 

 Звʼязки кришталика були частково розірвані, а його положення було нестабільним, під час операції спеціалісти центру використали власну методику – так звану шовну підтримку кришталика. Також офтальмологи прооперували й інше око пацієнта – те, що з вродженою вадою. Після кількох проведених втручань, гострота зору Максима почала поступово покращуватися. Наразі вже вдалося досягнути 60% гостроти зору правого ока, та лікарі очікують на подальше відновлення зору й лівого ока.  

Відео