Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові забудовник зрізає рідкісні дерева
25 Липня, 09:36

У Львові забудовник зрізає рідкісні дерева

На вулиці Угорській у Львові поблизу заводу «Полярон» забудовник зрізає рідкісні дерева, які, начебто, заважають будівлі, яку незабаром здадуть в експлуатацію.

Серед дерев є й рідкісні породи, як зокрема багряник японський. Як пишуть на Zaxid.net, три роки тому комісія з відділу екології міської ради, оцінили суму збитків, це було 593 тисячі гривень. І на забудовника ‒ київську фірму “Юніко Істейд” — була відкрита кримінальна справа. Третій рік вже тягнеться ця справа.

Упродовж цього часу дерев ніхто не чіпав. Та минулого тижня забудовник почав підкопувати дерева, а вчора, 24 липня, їх почали зрізати.

 

“Поки що дерева задовільному в стані, вони ще можуть відновитися і прекрасно дальше зростати. Їхня доля залежить від настрою і уподобань забудівельників. Їх ще можна гарно зберегти, глибша коренева система не порушена”, — пояснює лісозахисник Віталій Майборода.

 

Та забудовник має усі відповідні дозволи на зміну благоустрою і зрізку рідкісних дерев.

 

“Департамент містобудування надав дозвіл на зрізку дванадцяти дерев, які ростуть навпроти входів. Для того, щоби в майбутньому ці будівлі могли нормально функціонувати”, — каже в.о. начальника відділу екології департаменту містобудування Ігор Тупісь.

 

Натомість забудовник за кожне дерево заплатив місту. За інформацією мерії, це близько 200 тисяч гривень.

 

“Забудовник повністю сплатив відновлювальну вартість цих дерев. За ці кошти в іншому місці висадять таку ж кількість чи й більше дерев”, — каже керівник компанії-генпідрядника “БП-41” Дмитрій Зяхор.

 

Підкопані липи, що ближче до дороги, під рубку поки що не попадають. Забудовник зобов’язався полікувати ті дерева, які залишаються.

Під своїм будинком забудовник мав намір облаштувати паркінг. Та зараз проект благоустрою на Угорській розробляє комунальний Інститут просторового розвитку — проектанти обіцяють створити пішохідну зону і велодоріжку.

 

За матеріалами Zaxid.net

 

Схожі новини