У Львові запускають таксі для людей, які користуються кріслами колісними | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові запускають таксі для людей, які користуються кріслами колісними
23 Січня, 18:42

У Львові запускають таксі для людей, які користуються кріслами колісними

У Львові пасажири, які користуються кріслами колісними, можуть пересуватися на спеціально обладнаних авто. Міська рада обіцяє компенсувати пасажирам з інвалідністю вартість за проїзд.

Спеціалізовані автомобілі закупила компанія OKKO, яка також буде забезпечувати їх пальним протягом року. Міська рада компенсовуватиме вартість проїзду для осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та користуються кріслами колісними. На одного пасажира місто передбачатиме до 800 гривень на місяць.

 

Для виклику адаптованої автівки у застосунку Uklon необхідно ввести потрібний маршрут та вибрати відповідний клас. Поїздки можна замовляти як безпосередньо по Львову, так і в околицях міста, радіусом до 20 кілометрів.

Один автомобіль може здійснювати понад 150 поїздок на місяць. Якщо буде попит, то кількість машин поступово збільшуватимуть.

Авто класу «Інклюзивний» оснащені гідравлічним або механічним підіймачем, рампою, спеціальними пасками безпеки та кріпленнями для фіксації крісла колісного.

Усі поїздки обіцяють виконувати професійні драйвери, які також пройшли тренінг зі спілкування та взаємодії із людьми з порушеннями опорно-рухового апарату. Крім послуги перевезення, у разі, якщо пасажир з інвалідністю пересувається без супроводу, водій має допомогти перенести багаж або особисті речі.

Зазначимо, що загалом у Львівській міській територіальній громаді на обліку в управлінні соціального захисту перебуває 1321 людина з інвалідністю (у тому числі й діти), які користуються кріслами колісними та 286 осіб з інвалідністю, які мають ампутовані кінцівки.

Відео