Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У масовій загибелі риби на Миколаївщині підозрюють браконьєрів
10 Червня, 13:43
logo-black

У масовій загибелі риби на Миколаївщині підозрюють браконьєрів

Вікторія Ничта

У водоймі «Млинівка» на околиці села Липівка Миколаївського району масово загинула риба. Кілька днів тому це виявили місцеві мешканці.

Став розташований на околиці села, поблизу пасовиська.

 

«Ця водойма створена, аби худоба, яка іде на пасовисько, мала змогу попити води, – каже LMN голова сільради Іван Андрійчик.  –  Штучного зариблення там не було. Та все ж ситуація викликала у мене неабияке заспокоєння. Тому я  одразу звернувся до Держекоінспекції  у Львівській області. Спеціалісти взяли на експертизу мертву рибу і воду, та поки що офіційних висновків не надали».

 

«Попри те, що офіційних результатів аналізів ще немає, ми підозрюємо  у масовій загибелі риби браконьєрів. Вони могли глушити її електровудками, – розповідає керівник управління Держпродспоживслужби у Миколаївському районі Назар Жиденко. – На поверхні водойми залишився лише мальок, усю велику рибу хтось забрав. Якщо цей факт підтвердиться, будемо звертатися із заявою до правоохоронців».

 

У Миколаївському УТМР стверджують, що браконьєрів на Миколаївщині значно поменшало.

 

 

«За час останніх двох нерестів риби наші працівники не спіймали жодного браконьєра, – каже керівник районного УТМР Михайло Адам. – Це пов’язано із тим, що ми встановили великі штрафи, а ще посили контроль. Щодня їздимо по усіх водоймах і слідкуємо за порядком. Щодо ситуації, яка сталася у Липицях, то будемо чекати офіційних результатів аналізів, а вже тоді робити якісь висновки.»

 

У районі є 197 ставків, де можна порибалити. Більшість із них є комерційними.

Нагадаємо, за порушення правил рибальства передбачений штраф340-680 грн, для посадових осіб – 510-850 грн. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 3400 – 6800 грн або позбавлення волі на термін до 3 років.

 

Фото (ілюстративне): з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини