У Міноборони розповіли, скільки жінок служать в ЗСУ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Міноборони розповіли, скільки жінок служать в ЗСУ
24 Липня, 13:21

У Міноборони розповіли, скільки жінок служать в ЗСУ

У лавах Збройних Сил України наразі зараз є близько 50 тисяч жінок. Понад 38 тисяч військовослужбовиць безпосередньо служать у ЗСУ, з них більше 5 тисяч перебувають на передовій. Крім них є також цивільні жінки, які працюють у ЗСУ.

Про це розповіла заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

«Також є цивільні жінки, які у ЗСУ працюють. Тобто, загалом у ЗСУ – понад 50 тисяч жінок. За цифрами Україна має один з найбільших показників кількості жінок у Збройних Силах серед країн-членів НАТО», – каже вона.

Також заступниця голови Міноборони зазначила, що раніше були обмеження для жінок на професії у ЗСУ, але зараз вони мають більше можливостей.

За словами заступниці міністра, в Україні було два сплески збільшення кількості жінок у армії: у 2014-му і у 2022-му.

«Це такий характер української жінки. Вона сама заходить у Збройні Сили та займає там своє почесне місце. Вони танкістки, артилеристки, навіть унікальна інструкторка з глибоководного військового дайвінгу. Була дискусія про професії, які шкідливі для здоров’я напряму. Наші жінки відстояли своє право на вибір навіть таких професій», — розповіла заступниця міністра оборони.

Ганна Маляр запевнила, що у Міноборони “взяли прямий курс”, щоб зробити службу жінок у ЗСУ якомога комфортнішою.

Нагадаємо, уперше в історії Збройних сил України для жінок, які служать в армії, створять уніфіковану жіночу військову форму.

Відео