У МОН розповіли, як адаптувати дитину до дитячого садка | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У МОН розповіли, як адаптувати дитину до дитячого садка
03 Серпня, 13:05

У МОН розповіли, як адаптувати дитину до дитячого садка

У Міністерстві освіти та науки підготували рекомендації для батьків щодо адаптації дитини до дитячого садка. Про це йдеться на сторінці МОН у Фейсбуці.

У відомстві зазначають, що перший похід до дитячого садочка може виявитись стресом для дошкільнят. Процес адаптації до дитсадка триває кілька тижнів, а іноді – місяців.

Щоб адаптація була простішою, варто починати її ще до початку навчання. Тож за 1-2 місяці батькам варто:

  1. Розповідати про садок в ігровій формі або через казку. Пограйте зі своїм малюком його улюбленими героями, змоделюйте перший день у садку: кого іграшка чи тваринка зустріне, з ким подружиться, які емоції відчуватиме.
  2. Пояснювати розпорядок дня всієї сім’ї та дати зрозуміти, чим займатимуться батьки, поки дитина в дитсадку. Для старших дітей актуальною може бути розповідь про те, що для малюків садок – це як робота для батьків.
  3. Показати будівлю дитсадка та територію навколо нього. Кілька разів пройтись цим маршрутом, погуляти поруч, щоб дорога до садка стала знайомою для дитини.
  4. Говорити правду: не варто прикрашати дійсність та обіцяти, що в дитини завжди буде дуже веселий настрій чи завжди буде улюблена їжа. Розказувати, що буде цікаво, будуть друзі тощо.
  5. Придумати ритуал прощання: обійми, кулачок, гасло тощо.
  6. Запевнити дитину, що ви щодня забиратимете її з дитсадку. У дитини може бути страх, що батьки залишають її в садку надовго чи навіть назавжди, тож варто запевнити її, що це не так.

 

Нагадаємо, у працівників двох дитсадків у Львові виявили коронавірус. 29 липня призупинили роботу дитячого садочка № 12, що на вулиці Довбуша. Сьогодні закриють садочок № 92, що на вулиці Карпатській. Всі працівники та вихованці цих закладів дошкільної освіти мають впродовж 2 тижнів перебувати на самоізоляції.

Фото: Рівне 1.

  • 0
  • 147
Відео