У Миколаєві швидкими темпами зростає кількість ОСББ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Миколаєві швидкими темпами зростає кількість ОСББ
23 Серпня, 12:04

У Миколаєві швидкими темпами зростає кількість ОСББ

У Миколаєві жителі багатоповерхівок активно створюють об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

«Ми вже розпочали процес списання багатоповерхівок із балансу міського комунального підприємства «Житлово-комунальне управління» – каже LMN міський голова Андрій Щебель. – Цей процес триватиме до 2020 року. Та, попри це, миколаївчани взялися активно створювати такі об’єднання. Ось, днями відбулося урочисте відкриття ще одного ОСББ «Гетьман», яке об’єднало жителів будинків по вулиці Мазепи 63 а та Федьковича 2. У перший день діяльності об’єднання люди вийшли на толоку: прибирали прибудинкову територію, косили, громадили, чистили.»

Загалом, у Миколаєві діє 10 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

«Хочу сказати, – продовжує міський голова, – що людям не варто боятися таких змін. Адже міська рада не залишає такі об’єднання без допомоги. Ми надаємо усім без винятку ОСББ фінансову підтримку із міського бюджету. Така програма діє три роки від моменту утворення об’єднання. Її фінансова частина становить 16 гривень за квадратний метр. В середньому це виходить до 100 тисяч гривень на рік. Тай усі діючі ОСББ успішно працюють. Роблять ремонти у під’їздах, міняють вікна та комунікації, купують необхідну техніку.»

Для тих, хто ждо кінця року так і не визначиться і не утворить ОСББ міська рада змушена буде примусово знайти управителів.

«На жаль, – твердить Андрій Щебель, – ще багато миколаївчан навіть не розпочали процес створення таких об’єднань. Це проблема і для нас. Адже управителів знайти не так просто як здається. Ми вже тричі оголошували відповідний конкурс, але за цей час зголосилася лише одна фірма, яка не відповідала необхідним критеріям та й навіть не мала необхідної техніки та спеціалістів для належного обслуговування багатоповерхівок. Тому ми відхилили їхню пропозицію. Також до нас зверталася і компанія зі Сходу України, та все ж було б добре, якби за це взявся хтось місцевий, хто знається на специфіці нашого міста.»

Фото Миколаївської міської ради

 

Відео