У ніч на неділю українці таки перейдуть на «літній час» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У ніч на неділю українці таки перейдуть на «літній час»
26 Березня, 15:33

У ніч на неділю українці таки перейдуть на «літній час»

Україна в ніч на 28 березня перейде на літній час, оскільки документів про скасування цієї норми уряд не ухвалив, повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» в Міністерстві економіки.

«Україна, як і раніше, перейде на літній час», – сказали в прес-службі міністерства.

О 3:00 28 березня необхідно буде перевести годинник на одну годину вперед.

Як повідомлялося, Верховна Рада не змогла ухвалити закон про скасування сезонної зміни часу, який пропонує зафіксувати зимовий час UTC+2 за міжнародною системою Coordinated Universal Time) в Україні. Народні депутати говорили про можливість скасувати урядову постанову від 13 травня 1996 року про порядок обчислення часу на території України, скасувавши перехід на літній час, проте Кабінет Міністрів не ухвалив відповідного рішення.

За постановою Кабміну, перехід на літній час в Україні уже понад 20 років відбувається в останню неділю березня.

Переведення стрілок на годину вперед насамперед відчують метеочутливі люди, особи похилого віку, а також ті, у кого є хронічні захворювання.

Чому зміна години відбивається на здоров’ї людей, розповіла неврологиня Тетяна Майкова.

«Ті гормони, які адаптують нас до певних денних навантажень, виділяються по годинах. Тому будь-які зрушення часу вперед або назад пропонують організму розробити новий ритм, а це неможливо. Ці біологічні ритми складалися мільйони років, і ми повинні жити відповідно до того, що виробила природа. Вся додаткова робота, яка відбувається після переведення годинників, лягає на мозок, і у людей проявляються найрізноманітніші дисфункції: больові – головні болі, болі в спині, суглобах; емоційні розлади, судинні кризи, підвищення або зниження артеріального тиску, порушення сну, – доводить лікарка. – Зазвичай після переведення годинників дуже складно людям перелаштуватися. Наш організм, економлячи енергію, намагається жити за певними виробленим правилам. І якщо ми змінюємо час засипання, змінюється час виділення гормону кортизолу. А він відповідає за роботу імунної системи, артеріального тиску, цукру в крові й так далі, величезну кількість функцій. І ми одним переведенням годинників порушуємо всі ці процеси».

Фото: УП

Відео