У пацієнтки з Яворівщини хірурги видалили 13-кілограмову кистому | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У пацієнтки з Яворівщини хірурги видалили 13-кілограмову кистому
14 Травня, 17:18

У пацієнтки з Яворівщини хірурги видалили 13-кілограмову кистому

Хірурги Львівської обласної клінічної лікарні «швидкої допомоги» прооперували 55-річну пацієнтку з Яворівщини, яка скаржилася на біль унизу живота та збільшення його розмірів. Виявилося, що у жінки на правому яєчнику виросла гігантська кистома. Утворення важило 13 кг, повідомили вчора, 13 травня, працівники цієї лікарні.

«Чи можливо жити з гігантською 12-літровою кистомою яєчника та навіть про це не підозрювати? Запросто! Наша 55-річна пацієнтка тривалий час не відвідувала гінеколога, оскільки її нічого не турбувало. І звернулась до медиків лише тоді, коли помітила суттєве збільшення живота, що поєднувалось із болем внизу та дискомфортом в ділянці шлунку, – розповідають у лікарні «швидкої допомоги». – Пухлина займала уже всю черевну порожнину жінки – від малого тазу і аж до діафрагми, підпираючи шлунок. І це стало просто-таки несподіванкою для жінки».

Враховуючи вік та величину утвору, медикам довелось видалити тіло матки, шийку матки, яєчники та обидві маткові труби. Операція, яка тривала майже годину, пройшла успішно. Під час неї з величезного утвору вилилося понад 12 л вмісту і його вага становила близько 13 кг.

Результати дослідження утвору показали, що пухлина доброякісна. Пацієнтку вже виписали з лікарні додому.

«Серед причин, що призводять до утворення таких пухлин, можуть бути ті ж таки зміни гормонального фону, що призводить до розвитку різних процесів в організмі. Тому ми вкотре закликаємо людей не нехтувати своїм здоров’ям та хоча б один раз на рік проходити планові медичні обстеження», – зазначають лікарі.

Нагадаємо, що медики Львівської міської дитячої лікарні на вул. Орлика у ніч на 29 квітня невідкладно прооперували 12-річну дівчинку з 1200-грамовою пухлиною у черевній порожнині. Випадок особливий тим, що дитина має генетичну ваду – порушення 14-ї хромосоми, що асоціюється із рядом інших захворювань.

Фото: Фейсбук

Відео