У Польщі почали тестувати на мишах українську вакцину проти коронавірусу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Польщі почали тестувати на мишах українську вакцину проти коронавірусу
03 Листопада, 17:17

У Польщі почали тестувати на мишах українську вакцину проти коронавірусу

У Гданську почали лабораторне тестування на мишах української вакцини проти COVID-19, яку розробили науковці зі львівського Інституту біології клітини НАН України.
Як пoвідoмляє Yavp.pl з пoсиланням на radiosvoboda.org, у вересні 2020 року львівські вчені отримали грант близько 10 млн грн на розроблення COVID-вакцини. Науковці зуміли дістати продуценти білків вірусу на дріжджах, тобто з щепленням в організм людини не будуть вводити саму клітину вірусу.

“Ця вакцина становить собою білок або декілька білків коронавірусу, у першу чергу білок «шипа». Найважливіше, щоб там був рецептор, та ділянка, якою той вірус хапається за рецептор людських клітин в альвеолах легень. Але, додатково, ми ще синтезуємо на спеціальних дріжджах, гуманізованих, які модифікують білки, ще інші білки коронавірусу. Ця суміш більш ефективно діятиме, викликаючи появу антитіл”,  каже керівник Інституту біології клітин у Львові, академік Андрій Сибірний.

Тестують українську COVID-вакцину на звичайних мишах. Роблять це в Польщі, бо в Україні немає жодної лабораторії, яка розмножує коронавірус. Спочатку дослідження проведуть у Гданському інституті, який замається імуногенністю. Результат буде відомий через два-три тижні. Далі польські науковці продовжать експеримент у Кракові і вже на трансгенних мишах, які вразливі на людський коронавірус. Їх заражатимуть вірусом і вводитимуть вакцину. Львівський інститут закуповує мишей у США, вартість однієї – 180 євро, а їх потрібно десятки.

“Не знаю, чи до кінця року завершимо дослідження на трансгенних мишах. Ми вважаємо, що наша вакцина – ефективна. Зараз залежимо від результату. На перевірці вакцини на мишах наш проєкт завершується. Далі – наступний етап. Дуже сумніваюсь, що Україна доведе справу з нашою розробкою, якщо вона буде успішною, на випуск очищених білків. Тому що це дорого і немає технології. Вакцину потрібно зареєструвати, а отримати міжнародний сертифікат надзвичайно складно. Китай цього досі не може зробити”, – зауважив академік Андрій Сибірний.

Коли лабораторне дослідження покаже ефективність вакцини, її ще необхідно протестувати на приматах і добровольцях.

  • 0
  • 1347
Відео