У Польщі українських заробітчан стало у п’ять разів більше | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Польщі українських заробітчан стало у п’ять разів більше
05 Липня, 09:17

У Польщі українських заробітчан стало у п’ять разів більше

Кількість трудових мігрантів з України до Польщі з 2014 року зросла уп’ятеро. Про це керівник консульського відділу Посольства України в Польщі Світлана Криса сказала у інтерв’ю Укрінформу.

«Дійсно, з початку 2014 року спостерігається різке збільшення кількості громадян України, які перебувають у Польщі. Якщо до 2014 року їхня кількість оцінювалася приблизно в 320 тисяч, то зараз, за неофіційними даними, це півтора мільйона осіб”, – каже.

Вона розповіла, що за офіційною статистикою Управління з питань іноземців Польщі, на сьогодні громадянам України видано 196 тис. дозволів на проживання.

Відтак, українців у Польщі виконують переважно фізичну роботу.

“Працюють на будівництві та ремонтних роботах, у транспортній сфері, сільському господарстві,  сфері обслуговування, на виробництві заводів і фабрик. Взагалі зараз, напевно, немає такої галузі в Польщі, де б не працювали українці. Є також невеликий відсоток громадян України, які працюють у сфері IT-технологій, у вищих навчальних закладах, у сфері медобслуговування”, -додає Криса.

За нинішні пів року у Варшаві здійснено вже 8,5 тис. консульських дій. Це на 10% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Також зріст спостерігають і в інших українських консульствах – у Кракові, Гданську та Любліні.

Фото: Народна правда

Відео