У Провідну неділю на Старосамбірщині стартує проект «Мшанецькі колиби». | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Провідну неділю на Старосамбірщині стартує проект «Мшанецькі колиби».
03 Травня, 20:25
logo-black

У Провідну неділю на Старосамбірщині стартує проект «Мшанецькі колиби».

 

Марія Кузьмин

 

5 травня, у Провідну неділю, у гірському селі Мшанець, що на Старосамбірщині, стартує проект «Мшанецькі колиби». Зокрема, освячуватимуть місце під будівництво табору та встановлений 6-метровий дубовий хрест.

Проект написав місцевий священик отець Роман Гром. Він був слухачем інтерактивного навчального курсу для священиків «МАПа», що організовувала Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ. Наприкінці листопада 2018 року захистив його і в березні цього року стало відомо, що проект увійшов до числа переможців.

 

«Село Мшанець – унікальна місцина незайманої природи з чудовими краєвидами, чистим повітрям і водою. Сам табір збудуємо на галявині під горою, між лісом і річкою. Головне призначення комплексу – проведення сарепт, молодіжних з’їздів, спортивно-патріотичних вишколів, а також відпочинок звичайних туристів» – розповідає LMN отець Роман.

 

Для майбутнього табору планують збудувати 10 дерев’яних колиб, які вміщатимуть 4-6 чоловік. Тут також спорудять альтанки, місце для ватри, кухню, колибу-їдальню, місце для купання, водяну гірку, смугу випробовувань, футбольне та волейбольне поля, кінотеатр просто неба, літній душ.

 

«Окрім того, що проект має на меті створити комплекс для унікального відпочинку на природі та сприяти здоровому вихованню молоді, він має і практичні сторони: призначений показати місцевим жителям приклад правильної діяльності та можливість заробітку на зеленому туризмі, який тепер досить швидко розвивається» – продовжує священик.

 

Туристи, окрім того, що зможуть купатися в чистій річці, рибалити, збирати гриби та ягоди, матимуть можливість і покататись верхи на конях або на бричках.

 

«Плануємо відновити з парафією музей імені отця Михайла Зубрицького, у якому висвітлюватиметься його діяльність, та буде представлена доба, в якій жив священник» – розповідає отець Роман.

 

Відвідувачі зможуть не тільки познайомитись із побутом бойків ХVIII ст., а й спробувати пожити, як вони: прасувати бездротовою праскою, молоти борошно у жорнах, ткати на ткацькому верстаті, молотити пшеницю ціпом та багато іншого.

Роман Гром сподівається, що частково проект сприятиме зайнятості місцевого населення, підвищиться благоустрій садиб, люди матимуть можливість реалізувати на місцях продукцію особистих підсобних господарств.

 

Бюджет проекту – понад 200 тисяч гривень, 5 відсотків фінансового внеску отримають від місцевої парафії, решта суми надійде від Львівської Освітньої Фундації. Розраховують і на допомогу діаспори та вихідців зі села.

Заїзд перших туристів планують організувати у Мшанці вже цього літа.

Нагадаємо, саме отець Роман Гром зініціював зйомку відоролика «Ями багном латає автодор», про який LMN писала раніше.

 

Фото надав отець Роман Гром

Відео