Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Старому Самборі вчать танцювати старших людей (ВІДЕО)
24 Жовтня, 11:52
logo-black

У Старому Самборі вчать танцювати старших людей (ВІДЕО)

Марія Оринчак

У Старому Самборі, при благодійній організації “Карітас”, діє “Клуб 50+”, до якого запрошують усіх старших людей. У межах клубу реалізовується програма “Віднова парних танців 50-60 років”. Його ініціаторкою є катехитка Галина Скребцова.  

“Наша ідея полягає в тому, аби відновити танці, які добре вміли ще наші батьки і заодно, щоб було дозвілля для людей 50+. Це і падиспан, і полька, і краков’як, і вальс, і танго. Це були такі масові танці, які не вимагали великої майстерності, а лише базових навичок. Вони дуже популярні були на весіллях, а не ті “дикі танці”, які зараз танцюють”, – розповідає LMN пані Галина. 

Щочетверга близько 16 людей збираються у приміщенні “Карітасу”. До них приїжджає хореограф із Самбора Руслан Линьо. Почали вивчати танці ще у липні, планують завершити у листопаді, перед початком посту. 

“Думаємо зробити захід “Запусти”. Таке своєрідне завершення цього проекту. Запросимо молодь, владу, старосамбірчан і покажемо, що навчились. Щоправда, думаю собі, перед усіма танцювати будемо соромитись, тому підготуємо такий міні-ролик, на якому покажемо наші танці”,  – каже Галина.

Жінка жартує, що мають своєрідного експерта. Інколи до них на заняття приходить 88-річний Богдан Жидик, почесний громадянин Старого Самбора. 

“Каже, що дуже добре пам’ятає ці танці, саме так це і було в часи його молодості”, – додає Галина. 

Нагадаємо, “Клуб 50+” у Старому Самборі почали створювати ще у червні. Матеріально ідею підтримає БФ «Рідня». Програма передбачає ознайомлення з християнськими правдами віри та українськими традиціями через ігри, танці, спілкування. Запрошуватимуть на зустрічі й психолога.

Фото ілюстративне.

Схожі новини