Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Судовій Вишні знову скандал через лікарню
15 Січня, 21:29
logo-black

У Судовій Вишні знову скандал через лікарню

 

Завтра, 16 січня, депутати  Судововишнянської ОТГ мають призначити голову ліквідаційної комісії комунальної міської лікарні. Про це зазначено у порядку денному сесії на сайті мерії.

 

Про ліквідацію лікарні у місті говорять давно. Як стало відомо LMN, депутати міськради ще навесні проголосували за відповідне рішення. Кажуть, міський голова Олег Станкевич запевнив їх, що процес ліквідації необхідний для реформування закладу у некомерційне підприємство.

 

Нагадаємо, у 2017 році Парламент ухвалив закон «Про автономізацію», за яким медичні заклади стають такими ж підприємствами, які і всі інші.  Зокрема, вони мають право підписувати контракти, мати свій рахунок та встановлювати рівень заробітної плати без прив’язки до тарифної сітки.

 

Однак, за законом, така реорганізація має відбуватися шляхом перетворення, а не ліквідації, як це хочуть зробити у Судовій Вишні.

 

 

«У статті 49 Конституції України чітко прописано, що існуюча мережа державних і комунальних медичних закладів не може бути скорочена. Ліквідація лікарні – це грубе порушення, за яке передбачене серйозне покарання, – розповідає Мирослав Брегман, експерт з питань медицини.  – Звісно, коли лікарню ліквідовують отак, колективним рішенням депутатів, тоді важко притягнути до відповідальності когось конкретно. Мабуть, той, хто це рішення ініціював, добре це розуміє. Можна припустити, що це чинять з метою подальшого скорочення працівників. До того ж робитимуть це так, як заманеться. Можуть взагалі не прийняти на роботу нікого з тих, хто працює зараз».

 

 

Натомість у випадку реорганізації закладу шляхом перетворення штат працівників не змінюється. Окремі працівники можуть бути переведені на інші посади чи в інші структурні підрозділи.

 

LMN звернулася по коментар до міського голови Олега Станкевича. Він по телефону сказав: «Лікарня перебуває у стадії ліквідації реорганізації». Коли ми попросили уточнити, чи справді міськрада обрала реорганізацію шляхом ліквідації, не захотів більше спілкуватися.

 

 

«Мер хоче по максимуму скоротити штат лікарні. В основному, через борги. З минулого року тягнулася недостача біля 3-х мільйонів гривень, – розповіли депутати міськради. – Вона знову вилізе, бо росте мінімальна зарплата, індексація. Зараз йде мова про скорочення 30, або й 40 людей”.

 

 

Зараз у лікарні працює 115 осіб.

 

 

« Проблеми виникають насамперед через відсутність комунікації між органами місцевої влади і медиками, – каже Брегман. – Не може так бути, що влада захотіла собі скоротити штат в лікарні і все, всі мають це виконувати. Спочатку треба провести аудит, оцінити ресурси – людський, фінансовий. Проаналізувати, скільки є пацієнтів, які послуги користуються більшим попитом, а які меншим. Якщо б влада і лікарі сіли разом, запросили експертів, порадилися, яким шляхом провести реорганізацію, що треба змінити, тоді точно знайшли б правильне рішення.  

Влада має зрозуміти, що медицина є одним з найважливіших критеріїв оцінки їхньої роботи. Бо кожна людина рано чи пізно звертається до лікаря. Це та галузь, яку вони повинні розвивати чи не найбільше».

 

 

 

Місцеві активісти закликають небайдужих прийти завтра до Народного Дому у Судовій Вишні о 16.00. У цей час розпочнеться сесія міської ради. Вимагатимуть від депутатів переголосування. Надіються, замість ліквідаційної комісії місцеві обранці створять комісію з реорганізації лікарні.

 

Нагадаємо, 13 грудня жителі Судової Вишні зібралися на народне віче біля стін та в коридорі мерії. Вимагали відмінити рішення комісії, яка обрала головним лікарем комунальної лікарні Адама Івановича Хому.

Схожі новини