У церкві Старого Самбора парафіяни йдуть до плащаниці, з якою пов’язане диво | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У церкві Старого Самбора парафіяни йдуть до плащаниці, з якою пов’язане диво
26 Квітня, 10:11
logo-black

У церкві Старого Самбора парафіяни йдуть до плащаниці, з якою пов’язане диво

Марія Кузьмин

Сьогодні, у Страсну п’ятницю, у старосамбірській церкві Святого Миколая, як і в інших храмах,  виставляли плащаницю. Передувало цьому ранкове Богослуження та процесійний обхід навколо церкви. Впродовж двох днів церква буде відчинена, щоб люди могли приходити, коли кому зручно, аби поклонитися Ісусові.

«Плащаниця символізує те полотно, в яке загорнули померле тіло Ісуса Христа. Коли несуть плащаницю, я відчуваю якесь невимовне хвилювання, наче я причетна до смерті Ісуса, а він так сильно любить мене, прощає й ласками наділяє», – ділиться враженнями після п’ятничного відправи пані Анастасія зі Старого Самбора.

Тут для почитання виставили плащаницю, яку реставрували 10 років тому.

«Вона була дуже понищена часом, нитки перегнили, полотно на згинах протерте. Я виношував ідею відреставрувати цю плащаницю, та процес той з недешевих. Однак, коли чогось дуже хочеш, Господь посилає людей, через яких діє», – розповідає LMN отець-декан УГКЦ Михайло Николин.

Коли він відвідував оселі жителів міста у йорданський час, то подружжя, яке не мало дітей, запитало, що би можна було пожертвувати на храм. Отець і розповів, що реставрації потребує плащаниця. Сім’я радо погодилася. Реставрація тривала рік. Коштувало це на той час $2 тис.

«Господь сотворив чудо. До року, відколи плащаниця була відреставрована, у цієї сім’ї народився хлопчик». – продовжує розмову священик.

Отець Михайло – прихильник старим церковним речам давати друге дихання. За останні роки відреставровано іконостас, плащаницю, корони для молодят.

«Парафіяни звернули увагу, що корони уже старенькі, вартувало би придбати нові. Разом дійшли згоди, що краще відреставрувати ті. Бо що старе, забуте – то воно має цінність. Сучасні сакральні речі – не є такими якісними».

Священик каже, що від незнання, люди багато цінних речей церковних втратили, як і самі церкви понищили, обшиваючи їх у сучасні «вагонки». Минулого тижня отець Михайло на горищі церкви знайшов ще одну плащаницю.

«Вона була у довгому запиленому ящичку, накручена на дерев’яну палицю. Стан цієї плащаниці дуже плачевний. Показав реставраторам – припустили, що святе полотно з 18 століття», – додає священик.

Реставратори пропонували віддати плащаницю до музею, однак парох Святомиколаївської церкви Старого Самбора сподівається, що знайдуть можливості і цю плащаницю відновити.

Фото: Марії Кузьмин

Відео