У центрі «НЕЗЛАМНІ» Захиснику встановили біонічну руку: неймовірна історія любові до життя | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У центрі «НЕЗЛАМНІ» Захиснику встановили біонічну руку: неймовірна історія любові до життя
31 Січня, 19:49

У центрі «НЕЗЛАМНІ» Захиснику встановили біонічну руку: неймовірна історія любові до життя

У Львові реабілітаційному центрі Незламні завершує протезування, готується до виписки 22-річний військовий Георгій, який після множинних поранень, трьох інсультів і зупинки дихання без сторонньої допомоги не міг навіть сидіти. Про це повідомила Львівська міська рада.

Після 8-місячної щоденної роботи зі спеціалістами Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) у Львові, Захисник повністю повернув собі контроль над тілом.

22-річний Георгій Раскалєй з міста Ірпінь, що його ворог окупував на початку повномасштабного вторгнення. Новина про це застала Георгія, який захищає країну з 19 років, на Донецькому напрямку. І там, але вже в районі Бахмута, у травні 2023 року боєць отримав важке багатоуламкове поранення. Ворожа міна влучила прямо у бліндаж, де був хлопець.

«У Георгія стались три крововиливи у мозок, а у лікарні Дніпра – зупинялося дихання. До тями воїн прийшов лише у столичному шпиталі, де дізнався про втрату руки, і що весь цей час поруч з ним була найрідніша людина – мама. Попри те, що лікарям вдалося зберегти життя молодого Захисника, шанси на його відновлення були мізерними», — йдеться у повідомленні.

На реабілітацію Георгія відправили до Львова, у центр НЕЗЛАМНІ. Тут за складного пацієнта взялася мультидисциплінарна команда: хірурги, нейрохірурги, спеціалісти мови й мовлення, фізичні та ерготерапевти.

Було вирішено встановити Георгію найбільш функціональну та високотехнологічну штучну кінцівку – біонічну руку.

Він щодня відбував по 8 годин виснажливих занять. І за 8 місяців хлопець, який не міг ходити, а сидячи тримав баланс не довше 20 секунд, відновив усі свої фізіологічні функції.

Георгія уже протезують спеціалісти центру.

«Коли я отримав поранення, думав, що на цьому моє життя закінчилося і краще б я помер. Проте мама не дала мені здатися. Я повністю відновився і зараз вже успішно інтегруюсь в соціум та повертаюсь до мирного життя. Нині я навчаюсь на спеціаліста з реабілітації і вже навіть здав першу сесію. А ще я повернувся до свого хобі – бальних танців», – каже воїн.

Відео