Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Турці громада за власний кошт облаштувала пам’ятник на честь Героїв Небесної Сотні
21 Листопада, 18:35
logo-black

У Турці громада за власний кошт облаштувала пам’ятник на честь Героїв Небесної Сотні

Марта Музиченко

Сьогодні, 21 листопада, в День Гідності та Свободи у Турці відбулося відкриття пам’ятника на честь Героїв Небесної Сотні. Ініціаторами спорудження стали турківчани Богдан Мись, який у 70-річному віці поїхав відстоювати права українців на Євромайдані, та голова ГО “Майдан Турківщини” Руслан Шиян.

“Усі допомагали чим могли. Хтось жертвував кошти, хтось матеріали. Міська рада виділяла техніку, училище – спеціалістів, які не брали кошти за роботу. Отак спільними зусиллями і вдалося облаштувати пам’ятник. Обійшлося громаді це в 60 тисяч гривень, – каже LMN мер Турки Геннадій Когут. – Одним з ідейних натхненників став наш найбільший боєць Богдан Мись. Він на Майдані відбирав у беркутівців щити. Ці події для нього дуже близькі, тому і вирішили такий пам’ятник створити.”

Над пам’ятником працювали близько року. Малюнок фігури на комп’ютері створювали в Житомирі, кажуть, там дешевше. Деталі вже додав місцевий художник, який і довершив пам’ятник.

Сьогодні на центральній площі міста відбулася урочиста частина. Мешканці заспівали гімн та вшанувати Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. Після того учасники бойових дій поділилися власними спогадами з турківчанами.

Фото: соціальні мережі.

Схожі новини