У відреставрованому палаці на Львівщині облаштують Центр психологічної реабілітації дітей війни | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У відреставрованому палаці на Львівщині облаштують Центр психологічної реабілітації дітей війни
10 Листопада, 13:30
logo-black

У відреставрованому палаці на Львівщині облаштують Центр психологічної реабілітації дітей війни

Робота центру буде націлена на допомогу діткам з посттравматичним стресовим розладом або з травмою війни. Про це LMN розповіли у благодійній організації БФ “HOPE UA”.

Цей заклад запрацює на базі комунального закладу Львівської обласної ради «Журавненський будинок підтриманого проживання психоневрологічного типу» – у Палаці Скшинських-Чарторийських. У ньому проведуть реставраційно-ремонтні роботи. Зокрема благодійники БФ “Hope UA”подались на грантову програму Міністерства закордонних справ Нідерландів спільно з партнерською стороною Health Net TPO.

А до того часу з дітьми займатимуться на інших локаціях.

«На даний час ми знайшли партнерську організацію та грантовий проєкт від міністерства закордонних справ Нідерландів на який ми подались спільно із партнером. Це є організація лікарів без кордонів, які обʼєднались ще 30 років тому. Всі ці ресурси ми акумулюємо з грантових коштів та коштів меценатів для того, щоб перенаправити на реконструкцію палацу і реалізацію створення центру», – розповіла голова координаційного центру БФ «Hope UA» Анна Ткачик.

Станом на сьогодні успішно пройшли реабілітацію вже понад 120 дітей.

“Більше ніж 65% діток мали середні або високі ознаки ПТСР і ми побачили результативність програми в тому плані, що ці ознаки були зменшені. Окрім того, ми бачимо, що програма є також превентивною, адже навіть дітки, які приходили до нас і не мали ознак ПТСР стали більш толерантними і спокійними за рахунок технік саморегуляції та самозаспокоєння,. Таким чином вони набули вміння краще ладнати із стресом”, – розповіла LMN Анна Ткачик.

Реалізація проєкту коштуватиме близько 3 млн доларів і триватиме приблизно два роки. Допоки буде тривати реставрація палацу – центр реабілітації працюватиме на базі орендованого приміщення іншого центру.

«Проєкт коштує близько 3 млн доларів і ми очікуємо, що кошти будуть надходити вже наступного року. Наразі ми завершили сам проєкт, генеральний план, архітектурне погодження і усі документи-підтвердження. Тепер ми сподіваємось , що з весни почнемо перші етапи по будівництву конструкції. Сам проєкт реконструкції триватиме оптимально 2 роки, але паралельно з цим ми будемо реалізовувати проєкт реабілітації на базі оренди інакшого центру… Ми вже протягом півроку орендуємо рекреаційну зону в Трускавці та відпочинковий комплекс «Озерний край» біля Львова. Під час вибору ми розбирали загалом, які є відпочинкові бази, які ціни вони пропонують і там де найкраще співвідношення ціна-якість – їх обираємо», – розповіла LMN Анна Ткачик.

 

Також в коментарі Анна додала, що вибір ділянки для центру психологічної реабілітації був довготривалим процесом. Команда розглядала різні варіанти.

«Ми насправді дуже довго обирали цю ділянку. Розглядали можливість приватизації землі, комунальної землі, оренди та інші варіанти, навіть побудову центру з нуля. Однак ми вирішили, що цей варіант буде найкращим, адже це є рекреаційна зона, на її території вже є дві відремонтовані будівлі, які обладнані для діток ВПО із Запоріжжя. Тобто там досить багато місця, щоб працювати над психологічною підтримкою дітей. За рахунок цього, це місце є найоптимальнішим», – зазначила LMN Анна Ткачик.

Програма за якою діти проходитимуть реабілітацію розрахована на 21 день. Унікальна методика має назву «Діти і війна». 

«Програма складена таким чином, що її основою є доказова методика, яка базується на когнітивно-поведінковому підході у лікуванні дітей з ПТСР. Вона також є превентивною і націленою на діток, які пережили стресові події. Ця методика називається «Діти і війна» і  є основою цієї програми. Окрім того, до програми залучені арттерапевнична методика та методика «символ драми». Вони допомагають дітям нормалізувати свої почуття і висловити їх у більш безпечний спосіб. Програма була розрахована таким чином, щоб дітки займались 21 день. Окрім терапевтичних практик, вони мали програму дозвілля, де відвідували екскурсії, майстер-класи, спортивні заняття», – додала Анна Ткачик.

Зазначимо, що наразі на Львівщині зареєстровано близько 69000 дітей ВПО.

Вікторія Васильченко

User Image
Вікторія Васильченко
Відео