У Жовкві через вимкнене світло в реанімації померло двоє людей: поліція відкрила справу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Жовкві через вимкнене світло в реанімації померло двоє людей: поліція відкрила справу
29 Листопада, 12:56
logo-black

У Жовкві через вимкнене світло в реанімації померло двоє людей: поліція відкрила справу

У Жовківській районній лікарні на Львівщині померло двоє пацієнтів віком 61 та 66 років. Вони були підключені до апаратів ШВЛ. Та, коли у лікарні раптово пропало світло на дві години, люди померли. Попередня причина смерті – дихальна недостатність.

«27 листопада в період від 17:50 до 19:10 було відсутнє електропостачання у Жовківській районній лікарні. В цей час у реанімаційному відділенні померли двоє місцевих мешканців, які були підключені до апаратів ШВЛ, – кажуть у поліції. – Встановили також, що у лікарні наявні два електричні генератори на випадок аварійного відключення світла. Проте їх задіяно не було».

Тим часом у соцмережах мешканці Жовківщини підняли ґвалт. Не розуміють, чому у такій екстренній ситуації, так халатно повела себе адміністрація медустанови. Звинувачують головного лікаря Ігоря Шевціва. Мовляв, джерела в лікарні повідомляють, що один із генераторів був у цей час у нього на дачі.

«Генератор, як виявилось згодом, опинився у головного лікаря на дачі», – повідомило джерело.

А також додають інші шокуючі наслідки п’ятничного знеструмлення медзакладу.

«Вчора забирав знайомого з гемодіалізу. Машина для гемодіалізу зупинилась пісьля двох годин роботи, залишивши частину крові в собі. Пацієнт, так не дочекавшись поки вімкнуть світло, поїхав до дому, – пише Віктор Пехник. – Пацієнти звертались до адміністраці лікарні, але начальство нічим не могло зарадити, бо це не в їхніх силах придбати генератор».

Люди також обурюються, і роботою місцевого РЕМу, кажуть, світло останнім часом у Жовкві пропадає дуже часто.

Тим часом за фактом смерті пацієнтів поліція відкрила кримінальне провадження за двома статтями – службова недбалість та вбивство через необережність. Якщо знайдуть винного, максимальне покарання, яке він зможе отримати буде – до восьми років тюрми.

До слова, у травні 2017 року головного лікаря Жовківської райлікарні затримали на хабарі. Неправомірну винагороду у розмірі 500 доларів він вимагав у медсестри за прийняття на роботу.

Фото: з відкритих джерел (ілюстрація)

 

Відео