Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Україна здобула перше золото на «Іграх Нескорених» у Гаазі: історія ветерана
17 Квітня, 17:28

Україна здобула перше золото на «Іграх Нескорених» у Гаазі: історія ветерана

Українські спортсмени-ветерани здобули першу нагороду  на «Іграх Нескорених (Invictus Games)». Золото у штовханні ядра з результатом 9,46 м виборов Родіон Сітдіков. Про це інформують на сторінці національної команди у фейсбуці.

700x1000-0-rodion-sitdikov__625c1b38a9c4a

Контузія, втрата зору, слуху, постійний головний біль, дві пухлини в голові та онкологія нирки – те, що пережив Родіон. Чоловік народивя в Сибірі, отримав освіту в Україні, одружився з українкою, однак повністю так і не зміг сприйняти себе як українця.  Тому у 2014-му, залишивши посаду голови правління українсько-данськії меблевої фабрики в області, Родіон йде стрільцем-добровольцем до військової частини Національної гвардії.

Мене підняла Україна, мені вона дала все, що я мав у 40 років.  Мені було мало просто мати українське громадянство. Хотів бути з нею квитами, хотів бути вдома по-справжньому. Я відповідаю за той вибір, який зробив у 2014-му. Тепер я усвідомлюю для себе, що я українець, тепер я можу сказати: «Хлопці, я такий як ви!»

На сході України чоловік був рівно рік. Його батальйон базувався і приймав ворожі гради в Кримському, Попасній та під Бахтумом. Коли стояли під Бахмутом Родіон почав втрачати свідомість від отриманих контузій у Кримському від градів. Огранізм почав давати короткочасні відхилення. Згодом у бахмутській лікарні зробивши знімок голови, у нього виявили дві пухлини в голові. “За рік мене комісували… Йти я не хотів.”

Коли ми були в Попасній нас врятували від смерті хлопці, які тримали Іловайськ, бо всі сили російські були сконцентровані там, а коли знаходилися в Кримському – Дебальцеве. Ми виживали ціною інших. На війні так… То хіба тепер мені лежати на ліжку, коли вони в землі…?

Для Родіона ветеранські змагання – це умовно рівні умови й люди, з якими можна мовчати про одне. Зізнається, що на рівні зі здоровими спортсменами «тягатися» несила.

Два бійці померли, поки я лікувався в тій самій клініці. Я вважаю вкрай несправедливо вижити на війні і померти від онкології вдома. Тепер знаю, як збільшити шанси на виживання. Рецепт моєї реабілітації: відсутність жалості до себе, ціль і мотивація, бути не безпорадним і не гірше інших, а ще допомагати нужденним, – розповідав ветеран напередодні пресслужбі Нацгвардії. 

znimok-ekrana-2022-04-17-o-17-26-49
Схожі новини