Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Українські біженці в Польщі з березня платитимуть за проживання
30 Листопада, 09:01

Українські біженці в Польщі з березня платитимуть за проживання

З 1 березня 2023 року перебування українських біженців у колективних закладах розміщення більше 120 днів у Польщі стане платним. Спочатку вони покриватимуть 50 відсотків вартості проживання, через кілька місяців — 75 відсотків. Про це повідомив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, пише Європейська правда.

Виключення становитимуть люди з інвалідністю, діти, вагітні жінки, літні люди і особи, які піклуються про щонайменше трьох дітей.

Нові правила також передбачають, що подання заявки на номер PESEL громадянами України, які приїхали до Польщі після російського нападу 24 лютого, буде обов’язковим. Біженцям, які отримають номер PESEL і покинуть Польщу, цей номер буде заморожено.

“Ми готуємося до можливої наступної хвилі біженців… і хочемо, аби система була відповідно приготована, щоби польські платники податків якнайменше мали платити за цю можливу чергову хвилю біженців”, – пояснив прем’єр-міністр Польщі.

Додамо, за даними Прикордонної служби Польщі, з початку російської агресії з України в’їхали майже вісім мільйонів людей, виїхали – 6 мільйонів 200 тисяч.

Схожі новини