Українці, які опалюють електрокотлами, отримають компенсацію з держбюджету | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Українці, які опалюють електрокотлами, отримають компенсацію з держбюджету
30 Січня, 12:15

Українці, які опалюють електрокотлами, отримають компенсацію з держбюджету

Верховна Рада України прийняла в першому читанні та в цілому законопроект, згідно якого із державного бюджету виділять 1,4 млрд грн на компенсації тим українцям, які використовують електрику для опалення, – пише УНІАН.

За прийняття відповідного законопроекту проголосували 311 (за основу) і 310 (в цілому) народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Як зазначив заступник голови бюджетного комітету ВР Володимир Гевко, для надання такої компенсації законопроектом передбачені видатки за новою бюджетною програмою на суму 1,4 млрд грн за рахунок зменшення видатків за іншою програмою міністерства.

Нагадаємо, Кабінет міністрів скасував пільгову ціну на електроенергію для населення 90 копійок за перші 100 кВт-год з січня 2021 року і встановив її на рівні 1,68 грн за кВт-год. Крім того, було скасовано пільгу в 90 копійок за перші 3000 кВт-год при використанні електрики для опалення. Тариф 1,68 грн/кВт починав діяти вже для всієї електроенергії.

А ще з 1 січня 2021 року в Україні діє нова ціна на газ, яку запропонували постачальники газу в рамках відкриття конкурентного ринку газу. Газопостачальні компанії запропонували населенню України в січні купувати газ за ціною від 6,99 до 10,8 гривні за кубометр, при цьому мінімальна ціна вище грудневої ціни на 11%, а максимальна – на 20,5%. Також 1 січня в Україні почали діяти нові тарифи на транспортування газу.

Проте, після того, як в регіонах України пройшли акції протесту проти підвищення комунальних тарифів. Президент Зеленський, доручив уряду терміново розв’язати питання з тарифами для населення. І вже з 13 січня 2021 року Кабінет міністрів заявив про те, що пропонуватиме встановити для побутових споживачів фіксовану ціну на газ у розмірі 6,99 гривні за кубометр.

А 20 січня 2021 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що домогосподарства, які використовують електричне опалення у своїх будинках, найближчим часом отримають монетизировану компенсацію.

 

Відео