Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Україна тестуватиме до 30 тисяч підозр на COVID-19 на тиждень
07 Квітня, 20:09

Україна тестуватиме до 30 тисяч підозр на COVID-19 на тиждень

Українські лабораторії, які аналізують підозри на COVID-19, ще не завантажені на повну потужність. Найближчим часом буде розширено можливість тестувати до 30 тисяч підозр на тиждень, під час сьогоднішнього брифінгу заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Поки що в тиждень проводять 1 тис тестів на коронавірус. Якщо буде необхідність, їх у майбутньому зможуть збільшити аж до 80 тис на тиждень.

Віктор Ляшко також повідомив, що побільшало випадків, коли медики відмовляються проводити тести пацієнтам, які запідозрили, що можуть бути заражені коронавірусом.

Тому зараз МОЗ запускає гарячу лінію для виявлення відмов у тестуванні на місцях.

«Сьогодні-завтра оприлюднимо новий алгоритм, як можна повідомити про випадки відмови від тестування медичним працівником або працівником закладу охорони здоров’я. Це буде окрема телефонна “гаряча” лінія в МОЗ. І кожен випадок відмови від тестування буде розібрано в індивідуальному порядку. Ми будемо впливати на цей людський фактор, який існує або може існувати на території України», – наголосив Ляшко.

Таким чином не лише людей, які повернулися з-за кордону чи мали контакт з тими, хто повернувся, перевірятимуть на коронавірус. Тест повинні провести кожному, хто має симптоми, схожі на коронавірусні. Також перевірятимуть усіх пацієнтів з діагнозом “пневмонія”.

Якщо у вас є ознаки захворювання на COVID-19, телефонуйте сімейному лікарю чи в службу екстреної медичної допомоги. Якщо вам відмовляють у тестуванні, телефонуйте за номером 0 800 505 201, наголошують у МОЗ.

Нагадаємо, що станом на 9.00 7 квітня в Україні зафіксовано 1462 випадки коронавірусної хвороби COVID-19.  Таким чином за останню добу підтвердили 143 нові випадки. Кількість летальних випадків складає 45, тобто за добу померли 7 людей. Водночас за цей період ніхто не одужав.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини