«Українці хочуть втекти від реальності», – політолог Тарас Возняк | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Українці хочуть втекти від реальності», – політолог Тарас Возняк
01 Квітня, 15:54
logo-black

«Українці хочуть втекти від реальності», – політолог Тарас Возняк

Антоніна Склренко

Центральна виборча комісія опрацювала понад 80 % протоколів. За попередніми результатами, перемагає Володимир Зеленський. Петро Порошенко – на другому місці.

 

 

«Сьогодні ми зрозуміли, що 30 відсотків нашого суспільства, а це кожен третій, – байдуже відносяться до своєї долі і до долі своїх дітей та батьків, – каже LMN львівський політолог Тарас Возняк. – Люди хочуть брехати самі собі, хочуть не думати про те, що відбувається, що Україна у війні. Не хочуть зрозуміти, що ця війна буде дуже довго і від жодного із кандидатів не залежатиме. Живуть міфом. Думають, що зі зміною президента – все буде інакше – і зарплати зростуть, і тарифи зменшаться, і навіть зуби, які випали ще в 72 році, знову виростуть. Українці хочуть втекти від реальності.

 

Український народ, якщо хоче вчинити самогубство, то він його вчинить, і тут ради немає. Найгірше, що в окопах сидітимуть і гинутимуть молоді люди. Якщо Україну здадуть Путіну, то тоді хлопці будуть воювати в Нікарагуа, Венесуелі чи Чечні. Так як ті, хто раніше голосували «по приколу» за «русскую весну». Зараз їх кидають в бойові дії, куди заманеться очільнику Кремля».

 

Політолог каже, розрив між кандидатами Зеленським та Порошенком вказує і на недопрацювання останнього.

 

«Багато реформ недоведені до кінця. Особливо ті, які можна було дотиснути. Насамперед це судова реформа, рівень корупції зашкалює. Можна було б вирішити питання і з сумнівним оточенням. Батько причетного до розкрадань у військовій царині – близький до Президента, і це підриває його авторитет, – говорить Возняк. – Але треба сказати, що на Порошенка сьогодні звалюють і ті гріхи, які не є в його компетенції. Суспільство втомлене,  і на того, хто на видноті, хоче повісити всі негаразди: ціну на газ, бензин, розмір пенсій».

 

Якщо у другому турі переможе Володимир Зеленський, цілком ймовірно, що Тимошенко стане прем’єром, припускає політолог.

 

«Тимошенко матиме шанс перетворити Зеленського на таку ж маріонетку, на яку свого часу перетворила Ющенка, – каже Возняк. –  Правда, тут питання, чи це потрібно буде Коломойському. Може, олігарх сам захоче керувати країною без Юлії Володимирівни. Тоді це буде гірший варіант».

Відео