Українці проти введення ПДВ з іноземних посилок | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Українці проти введення ПДВ з іноземних посилок
05 Листопада, 11:10

Українці проти введення ПДВ з іноземних посилок

Громадяни України створили петицію проти створення податку на посилки, дорожчі за 22 євро. 

Документ оприлюднений на сайті офіційного інтернет-представництва. Люди просять не допустити прийняття змін до Податкового та Митного Кодексів. Якщо такі зміни будуть все-таки запроваджені, очікують від Президента України застосування права вето.

“Обкладання ПДВ всіх іноземних посилок, що дорожчі 22 євро автоматично підвищить вартість покупок в закордонних інтернет-магазинах щонайменше на 30%. Українців позбавлять права купувати якісні та дешевші товари в іноземних інтернет-магазинах. Відправлення від заробітчан/діаспори в Україну дорожчі 22 євро теж обкладатимуться ПДВ, тому може виникнути ситуація, коли за подарунок потрібно буде заплатити ПДВ у розмірі 20% від вартості посилки,” – пишуть обурені українці.

Закликають владу звернути увагу на відсутність в Україні вітчизняної легкої промисловості, девальвацію гривні та зменшення купівельної спроможності пересічного громадянина. А створення такого податку змусить людей шукати нелегальні шляхи ввезення товарів в Україну. Очевидно, що це не сприятиме наповненню державного бюджету.

Стверджують, що ця ініціатива збільшить кількість працівників державного апарату. Вони змушені будуть адмініструвати весь цей процес, а на їх утримання даватимуть кошти платники податків.

“Як показує досвід США, Канади та Білорусі – такі ініціативи є негативними і на їх адміністрування держава витратить значно більше коштів ніж на вигоду, отриману від таких ініціатив у вигляді наповнення державного бюджету,” -пишуть у петиції.

Нагадаємо, “Львівська Мануфактура Новин” вже писала про те, що влада планує запровадити додаткові податки на міжнародні посилки. Запропонували таке нововведення Міністерство Фінансів України та Державна фіскальна служба.

Наразі зібрано 2774 голоси з 25000 необхідних. Підтримати петицію може кожен, зареєструвавшись на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України. Збір підписів триватиме ще 90 днів.

Відео