Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Усіх абітурієнтів зобов’язали володіти англійською на середньому рівні
15 Липня, 17:51

Усіх абітурієнтів зобов’язали володіти англійською на середньому рівні

У Міністерстві освіти і науки України затвердили концепцію розвитку англійської мови у вищих навчальних закладах. Вона передбачає обов’язкове володіння іноземною мовою при вступі на рівні В1. При випуску з вищого навчального закладу студент повинен володіти англійською на високому рівні – В2.

Про це повідомили на сайті МОН.

«Всі дослідження демонструють, що економічний розвиток країн дуже залежить від знання громадянами англійської мови. В цьому сучасному глобальному світі, який пов‘язується економічними стосунками, науковими стосунками в різних сферах, які говорять між собою англійською мовою в різних країнах. Зростає важливість знання англійської мови всіма фахівцями. І сьогодні, коли ми дивимось на Україну, то з не англомовних країн Європи, яких є 32, ми за рівнем знання англійської мови перебуваємо на 28 місці з 32. І це свідчить про те, що через незнання ми дуже втрачаємо свій потенціал»,- відзначила міністр освіти Лілія Гриневич.

Для заохочення університетів до викладання і студентів до вивчення англійської мови під час бакалаврату концепція передбачає збільшення годин та зміни змісту мовних дисциплін. Планують надалі використовувати «мовні скринінги» для підтвердження рівня володіння англійської мови на рівні В2.

Якщо рівень вступника нижче необхідного, це не позбавить його права брати участь у конкурсі під час вступної кампанії. Однак такі абітурієнти до початку навчального року  повинні пройти мовний інтенсив для досягнення рівня В1.

«Разом з Британською Радою та іншими партнерами ми також розробили рекомендації для закладів вищої освіти щодо викладання англійської мови у ЗНО в Україні та викладання фахових дисциплін англійською мовою», – повідомила Лілія Гриневич.

Документ також передбачає розвиток безкоштовних он-лайн курсів для самостійного вивчення іноземної мови. Такий формат має стати доповненням до регулярного вивчення мови в школі та університеті, а також для різних рівнів учнів. Ці курси допоможуть студентам, які прагнуть вступити до бакалаврських, магістерських та докторських програм.

Фото: ілюстративне

  • 0
  • 160
Схожі новини