В Дрогобичі пацієнти протестують проти закриття відділення гемодіалізу (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Дрогобичі пацієнти протестують проти закриття відділення гемодіалізу (ВІДЕО)
09 Травня, 18:15
logo-black

В Дрогобичі пацієнти протестують проти закриття відділення гемодіалізу (ВІДЕО)

Відділення гемодіалізу Львівської обласної клінічної лікарні в Дрогобичі опинилося під загрозою закриття. Звідти вже мають намір забрати два апарати. Про це стало відомо із відео, яке оприлюднила на своїй сторінці у Facebook мешканка громади Лідія Надкернична.

Як стало відомо з відеоролика, про дане рішення завідуючій відділенням Любові Гриник повідомили в адміністрації лікарні.

«Мені просто подзвонили і сказали, що приїжджає машина за двома апаратами з відділення. Сказали, що їх забирає якась фірма. Жодного письмового попередження не було», – зазначила вона.

За словами лікарки, зараз у відділенні є вісім апаратів, зокрема 7 робочих, та 1 – резервний. Вона додає, що лікуються тут люди не лише із Дрогобицької громади, але й хворі з інших районів Львівської області.

На відео помітно, що у відділені перебуває на лікуванні чимало пацієнтів. Вони обурені таким рішенням адміністрації лікарні та наголошують, що не дозволять його реалізувати. Зокрема деякі з відвідувачів відразу телефонували із відповідним запитом на гарячу лінію.

«Ми будемо чергувати у відділенні, щоб не дозволити забирати апарати», – кажуть хворі та їхні супроводжуючі.

Під час розмови Любові Гриник із головним лікарем Михайлом Гичкою, яка також потрапила у відео, зі сторони директора було зазначено, що гемодіалізне відділення у Дрогобичі є нерентабельним. Також він додав, щоб хворі звертались до лікарень Львова або ж йшли у приватну клініку.

«Не знаю, як ми можемо бути нерентабельними, коли значну частину витрат нам покриває держава. Михайло Михайлович навіть не знає, скільки у нашому відділенні є апаратів. Сказав, щоб ті, для кого місця не вистачить, їхали до Львова», – зазначає завідуюча.

Вона припускає, що відповідні дії робляться для того, щоб призвести до закриття даного відділення.

«Вони готували все до того, щоб наше відділення знищити, я так думаю. Це робиться для того, аби пацієнти були невдоволені, йшли лікуватись у приватну клініку, і це відділення мали змогу з часом закрити», – каже Любов Гриник.

LMN намагалась взяти коментар у Михайла Гички та дізнатись, що відбувається насправді та що робити хворим, які не матимуть більше можливості лікуватись у Дрогобичі. Однак він так і не знайшов часу поговорити на цю тему.

Також редакція звернулась за коментарем до департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА. Там зазначили, що їм нічого про це невідомо та скерували за коментарем до того ж таки головного лікаря Михайла Гички.

Зі свого боку LMN триматиме цю ситуацію на контролі.

User Image
Вікторія Михаць
Відео