В Яворові відкрили сучасний кабінет комп’ютерної томографії, рентгену та мамографії | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Яворові відкрили сучасний кабінет комп’ютерної томографії, рентгену та мамографії
30 Травня, 14:26
logo-black

В Яворові відкрили сучасний кабінет комп’ютерної томографії, рентгену та мамографії

У вівторок, 28 травня, в поліклінічному відділенні Яворівської лікарні відкрили кабінет КТ, рентгену та мамографії для надання мешканцям громади нових й сучасних медичних послуг. Перші кроки для цього були зроблені ще в 2022 році, коли з міського бюджету закупили дороговартісне медичне обладнання на суму 29 мільйонів 598 тисяч гривень, а згодом на ремонт кабінетів виділили 4 мільйони 323 тисячі гривень. 

Нові медичні апарати придбані ще у 2022 році за кошти місцевого бюджету, коли міська рада мала можливість отримати ПДФО за рахунок того, що на території є віськові бригади. Згідно з рішенням Яворівської міської ради, міського голови і депутатського корпусу основну суму грошей віддали на армію, а решту вирішили направити в місцеву медицину для того, щоб жителі громади могли проходити якісне обстеження, лікування і реабілітацію. Дані послуги затребувані адже цивільні люди та військові їхали у Львів, щоб пройти обстеження, а зараз це можна робити в нас”,- розповів LMN депутат Львівської обласної ради від Яворівщини Володимир Хархаліс. 

Міський голова Яворова Ігор Грабовський у коментарі LMN повідомив, що до цього в місцевій поліклініці був старий рентген-апарат 50-60-х років, якийчасто виходив з ладу і не робив якісного обстеження. 

Ми хотіли розвинути діагностику в нашій медицині, щоб людина, коли приходить перевірити своє здоров’я, мала всі умови і якісне обстеження. Відтак вирішили, що маємо в першу чергу замінити рентген-апарат. Також в нас не було КТ-апарату та мамографу, тому ми закупили ще й їх, і тепер маємо нові послуги. Відтепер яворівська медицина є на високому професійному рівні, який дозволить правильно обслуговувати цивільних та військових мешканців громади. У нас нараховано майже дев’ять тисяч віськовослужбовців і багато вже ветеранів війни, тому виконавчим комітетом було прийнято рішення, таким верствам населення послуги на даних апаратах надавати безкоштовно”,- каже Ігор Грабовський. 

Також міський голова наголосив, що для цивільних пацієнтів обстеження проводять безкоштовно за скеруванням від сімейного лікаря. 

У планах щодо медичного розвитку громади є будівництво нового корпусу для стаціонару, бо місцева лікарня розташована в приміщенні старого монастиря і не відповідає всім вимогам.

User Image
Адріана Карапінка
Відео