Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В інших під’їздах обваленого будинку у Дрогобичі з’явились тріщини
13 Вересня, 14:58

В інших під’їздах обваленого будинку у Дрогобичі з’явились тріщини

У дрогобицькому будинку, частина якого обвалилася, з’явилися нові тріщини. Незабаром три комісії обстежать його під’їзди. А після їхніх висновків вже вирішать, чи допускати людей до аварійного житла. Спершу геологи візьмуть проби води та ґрунту. Потім експерти перевірять стійкість будівлі та вирішать, що робити з аварійним дахом. Ці висновки будуть готові через 2 тижні, повідомляє захід.нет.

Якщо будинок таки визнають непридатним для проживання, то держава профінансує купівлю нових помешкань для потерпілих. 64 квартири на вторинному ринку придбають за 45 млн грн. Ще 2 млн грн виділять на відшкодування матеріальних збитків — речей, які люди залишили у домівках і не можуть зараз забрати. Все через незадовільний стан середніх несучих стін у інших під’їздах.

За попередньою версією, руйнування середньої несучої стіни спричинило обвал під’їзду. Вона втратила стійкість, адже була збудована з непридатної для цього цегли.

«Коли один елемент конструкції викидається, то будівля має зависнути. Вона не має скластися і всі люди мають вийти. Зараз це нові норми. В 60-х такого не було. Цей будинок мусів скластися від того, що середня стіна завалилася. Через те, що ті панелі (з яких складався будинок, — прим. ред.), мали дуже маленьку площу опирання у верхніх ребрах. Це стиснута зона, бетон руйнується, тут навіть без варіантів», — пояснює імовірну причину обвалу будинку Богдан Демчина, експерт з інструментального обстеження.

Мешканцям зруйнованого будинку у Дрогобичі, які не мають де поселитися, дадуть гроші на оренду квартир.
Нагадаємо, 28 cерпня близько 2.30 ночі трапився обвал цілого під’їзду чотириповерхового
будинку на вул. Грушевського, 101 у Дрогобичі. Під завалами знайшли тіла восьми
загиблих.

Фото: Укрінформ

  • 0
  • 262
Схожі новини