В Інституті нацпам’яті пояснили, чому Червоноград треба перейменувати | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Інституті нацпам’яті пояснили, чому Червоноград треба перейменувати
31 Березня, 14:00
logo-black

В Інституті нацпам’яті пояснили, чому Червоноград треба перейменувати

Дискусія про перейменування Червонограда триває не місяці, а десятки років. Адже розпочали її ще у 90-х роках минулого століття. Про це в ефірі проєкту «Погляд з Хмарочоса» розповів Володимир Тиліщак, заступник директора Українського інституту національної пам’яті. Саме цей Інститут, нагадаємо, вніс Червоноград  у перелік населених пунктів, які підлягають перейменуванню.

«В цей список ми включили всі населені пункти, які були перейменовані у радянський час з додаванням прикметника «червоний», оскільки таке перейменування по всій Україні було російською імперською політикою і мало на меті застовбити у місцевій топоніміці якраз оцей червоний колір як колір тоталітарного червоного режиму. І тому Інститут національної пам’яті і Червоноград, і Червоні яри і долини включив до цього переліку, який громади мали право брати до уваги в ході громадських обговорень щодо перейменування населених пунктів», – пояснив він.

За словами Володимира Тиліщака, це нормально, що в громаді триває дискусія і різні групи пріоритезують різні назви.

«Досвід в Україні показує, що процес перейменування населених пунктів йде нормально. З 2015 року більше тисячі населених пунктів поміняли свої назви, повернули історичні чи обрали нові… Завжди в громадах є різні думки, але є закон і є процес, і, я думаю, в Червонограді, як і в інших громадах, ця назва буде визначена… Рішення ще не прийняте, рішення буде приймати Верховна Рада і голосування ще попереду, тож можливості освоїтися з новою назвою залишаються», – сказав він.

Більше про перейменування Червонограда і можливості для призупинення цього процесу дивіться в ефірі проєкту «Погляд з Хмарочоса» на youtube-каналі LMN.

 

User Image
Юлія Аронова
Відео