В Самборі після результатів фінмоніторингу розривають договір з фірмою, яка ремонтувала школу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Самборі після результатів фінмоніторингу розривають договір з фірмою, яка ремонтувала школу
17 Квітня, 17:55
logo-black

В Самборі після результатів фінмоніторингу розривають договір з фірмою, яка ремонтувала школу

20 грудня минулого року відділ освіти Самбірської міської ради уклав договір з ТОВ “ЕКСПЕРТ СИСТЕМ” на 2 835 000 грн. За ці кошти підрядник мав провести ремонт в  Гімназії №9 ім. Андрія Струся у Самборі, яка постраждала після вибуху бойлера. Про це свідчать дані в системі електронних закупівель “Prozorro”. У середині лютого 2024 року цією закупівлею зацікавився фінмоніторинг і виявив низку порушень. Після цього відділ освіти Самбірської міськради вирішив розірвати договір з підрядником. Про які порушення йдеться та коли в колі таки завершать ремонт – читайте у нашому матеріалі.

Цікаво, що згідно з укладеним договором, трохи більш як за тиждень підрядник мав виконати значний обсяг робіт, адже строк дії угоди – до кінця року. Перелік робіт, який прописаний у договорі ви можете переглянути нижче.

LMN поспілкувалась з в.о. начальника Самбірського відділу освіти Богданом Лисейком. За його словами, у школі вже проведені «значні роботи». Що саме встиг підрядник зробити посадовець розповісти відмовився. Однак з власних джерел LMN стало відомо, що у гімназії поставили вікна та завезли деякі меблі. За ці роботи підрядник отримав  951 812,58 грн. Про це свідчать також дані з “Prozorro”.

“Наразі зроблено дуже багато роботи. В які терміни ми вкладемось по реалізації решти – сказати не можу”, – пояснив Богдан Лисейко.

Відповідно до висновку фінмоніторингу, який аудитори проводили з 16 лютого по 8 березня, у тендері виявили порушення. Зокрема, це:

  • Відсутність у підрядника ТОВ “ЕКСПЕРТ СИСТЕМ”  фахівців, які відповідають за заявлені роботи, а саме це: фахівець(ців) з укладання керамічної плитки, фахівець(ців) з шпаклювання, штукатурення, маляра (ів) та електрика (ів);
  • Окрім того, для виконання робіт у підрядника було всього 8 робочих днів, адже учасник закупівлі ТОВ “ЕКСПЕРТ СИСТЕМ” завантажив свою тендерну пропозицію 8 грудня 2023 року. Додамо, що строк надання послуг був до 31 грудня 2023 року.

  Додаємо також висновки фінмоніторингу.

Підсумуємо, що з огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель Східний офіс Держаудитслужби зобов’язав розірвати договір від 20.12.2023 No 20/12 та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку опублікувати через електронну систему закупівель інформацію про це.

Через кілька днів після оприлюднення висновку фінмоніторингу з’явилося прохання про розірвання договору за взаємною згодою від імені в.о. начальника відділу освіти Богдана Лисейка. Додаємо документ нижче. Сам пан Богдан сказав LMN, що договір з підрядником розірвали, “бо були причини і крапка”.

Цікаво також те, що у проханні про розірвання договору фігурує прізвище “Лисенко”, хоча у в.о. начальника Самбірського відділу освіти прізвище “Лисейко”.

“У моєму підпорядкуванні 1100 людей, моє завдання лише надати якісні освітні послуги та збереження здоров’я дітей. Я не слідкую за тим, правильно чи ні написали моє прізвище”, – додав Богдан Лисейко.

Випадкова помилка це чи ні –  нам невідомо, однак поспілкувавшись із юристами, можемо сказати, що вона може призвести до відтермінування розірвання договору.

Нагадаємо, що гімназія №9 ім. Андрія Струся м. Самбора, про яку мова йде вище – це та школа, де вночі, 8 вересня 2023 року, стався вибух електричного водонагрівача в приміщенні харчоблоку.

Також додамо, що компанію ТОВ “ЕКСПЕРТ СИСТЕМ”, яка виконувала роботи у школі, було зареєстровано 14.02.2014. Розмір статутного капіталу підприємства складає 18 000 000,00.  Керівником юридичної особи є Беркевич Тарас Ігорович. Окрім вищеописаного тендеру, ТОВ “ЕКСПЕРТ СИСТЕМ” вигравало у 2023 році й інші, зокрема де замовником був відділ освіти Новояричівської селищної ради.

User Image
Вікторія Васильченко
Відео