Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Самборі вимушених переселенців поселять в приміщенні колишньої поліклініки
21 Вересня, 13:20

В Самборі вимушених переселенців поселять в приміщенні колишньої поліклініки

В приміщенні колишньої поліклініки у Самборі облаштують житло для внутрішньо переміщених осіб. Відповідний меморандум про співпрацю сьогодні, 21 вересня, підписали Львівська ОВА та Благодійна організація «Мальтійська служба допомоги України».

Споруда має три поверхи, а його загальна площа становить майже 800 м2. Приміщення певний час не використовується і потребує ремонту. За оцінкою ЛОВА, після усіх ремонтних робіт тут зможуть одночасно проживати від 120 до 150 вимушених переселенців.

«Щодня на Львівщину прибувають евакуаційні потяги з різних областей України. Кількість офіційно зареєстрованих вимушених переселенців в області становить 250 тисяч осіб, з них 75 тисяч – діти. Ми намагаємося створити для них комфортні умови для проживання. Слід зазначити, що на відміну від попередніх проєктів, де відновлення об’єктів відбувалось спільно з донорами, приміщення у Самборі Мальтійська служба зголосилась відремонтувати самостійно, без співфінансування з обласного чи місцевого бюджетів», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Вартість робіт – 15 мільйонів гривень. Завершити реконструкцію планують до кінця 2022 року.

«Більшість спонсорів реалізовують проєкти з підтримки внутрішньо переміщених осіб саме у Львові, однак ми розширили свою діяльність на терени усієї області. Ми провели тендер на демонтажні роботи об’єкту в Самборі. Це медична установа, площею майже 800 м2. Тут потрібно замінити дах та вікна на усіх поверхах, провести інженерні комунікації, зокрема, електро- та водопостачання. Також на кожному поверсі будуть кухонні приміщення та санвузли. Роботи розпочнемо уже з понеділка», – розповів голова правління, директор БО «Мальтійська служба допомоги України» Павло Тітко.

Після перемоги цей об’єкт залишиться у власності Самбірської громади. До слова, зараз у цій громаді проживають понад 3,5 тисячі вимушених переселенців.

Схожі новини