В селі на Самбірщині влада хоче закрити школу: батьки виступили категорично проти | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В селі на Самбірщині влада хоче закрити школу: батьки виступили категорично проти
13 Лютого, 18:27
logo-black

В селі на Самбірщині влада хоче закрити школу: батьки виступили категорично проти

В с.Лаврів на Самбірщині через малу кількість учнів місцева влада хоче закрити школу. Однак батьки учнів виступили категорично проти таких намірів і розповсюдили в мережі відповідне звернення.

Як розповіла LMN Уляна Горгоша, двоє дітей якої відвідують заклад, питання закриття школи піднімається чи не кожен рік. Старший син жінки навчається у 3-му класі, молодший – вихованець дошкільної групи, і наступного року має йти у 1-й клас.

«Зокрема, здається, три роки тому батьки вже їздили до місцевої влади щодо цієї проблеми. Тоді нас запевнили, що наша школа поки не підпадає під закриття», – розповідає жінка.

Однак вже цього року, за словами пані Уляни, на одній із нарад директорів шкіл повідомили, що усі початкові школи Старосамбірської ОТГ планують закрити. Згодом інформація про закриття закладу дійшла й до батьків.

«Ми не готові відпускати таких маленьких дітей, щоб вони без нагляду їхали в сусіднє село. Ще й дорогою, яка без ремонту і є небезпечною. Окрім того, «школярик» часто несправний. Старші діти можуть скористатись рейсовим автобусом, а довезти до школи малих дітей буде проблемою для кожного із батьків. До того ж, уроки у школярів молодших класів закінчуються на дві години швидше, ніж у старших. Отже ці дві години наші діти повинні будуть чекати на «школярик»», – пояснює позицію батьків школярів жінка.

Вона каже, що наступного року у цій школі мають навчатися 18 учнів, з них 6 – першокласники.

Як розповіла LMN директорка лаврівської школи Ірина Дюс, зараз тут навчаються 14 учнів. Ще 9 дітей відвідують групу дошкільнят.

«Як донесло до нас керівництво, в нашій школі навчається мала кількість дітей, тому її можуть закрити. Нам також повідомили, що до нашого села їздить «школярик» за старшокласниками, тому діти зможуть легко добиратись до школи та садочку у сусідньому селі», – каже директорка.

Вона додає, що попри державне фінансування фізичну роботу у школі батьки учнів виконують самостійно.

«Наша школа завдяки щорічним зусиллям батьків і колективу надзвичайно гарна, комфортна і безпечна. Ми навіть підготували таке сховище під час тривоги, що мало яка школа має», – додає мама школяра Уляна Горгоша.

Ми звернулись за коментарем до місцевої депутатки Марії Марунчак. Жінка розповіла, що про намір закрити школу вона дізнавалась з соцмереж, де побачила відеоролик батьків.

«Поки нічого не знаю. 21 лютого відбудеться сесія, а перед цим, думаю, буде комісія, і після того вже буде щось відомо», – зазначила пані Марія.

Депутатка зізнається, що вона проти закриття школи, але наразі це питання ґрунтовно не вивчила.

За словами начальниці гуманітарного відділу виконкому Старосамбірської міськради Ольги Коваль, єдиною причиною закриття школи є мала кількість школярів у навчальному закладі. Вона також зазначила, що за її даними, на наступний рік до школи зареєстровані лише двоє дітей.

«Причина можливого закриття школи – мала кількість учнів. У 2024 році туди зареєстровані лише 2 дитини, у 2025 – лише 1», – зазначила вона.

Водночас посадовиця наголосила, що рішення ще не ухвалили.

«Це – лише проєкт, тому коментувати поки немає що. Чекаємо на рішення сесії», – додала вона.

Тим часом батьки школярів в с.Лаврів сподіваються, що їх голос почують і дозволять місцевим дітям вчитися у рідній школі.

Вікторія Михаць

Відео