В Україні подешевшають ліки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Україні подешевшають ліки
31 Травня, 10:07

В Україні подешевшають ліки

Ліки в Україні невдовзі стануть дешевшими.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, анонсувавши зміни в закупівельних процесах забезпечення лікарськими засобами, пише Газета.юа.

“Повністю МОЗ віддаватиме невластиві йому функції на державне підприємство “Медичні закупівлі”. Доволі велика кількість була бюрократичних речей у МОЗ. Ми запустили другий етап реформи, але він збігся з епідемією. Тому нам у цей період головне стабілізуватися. Показати ефективні лікарні, які вже почали працювати, і допомогти неуспішним лікарням, які просіли з фінансуванням”, – сказав Ляшко.

Міністр розповів про своє ставлення до змін фінансування медзакладів.

“Я був проти фінансування деяких інфекційних лікарень, коли гроші йшли за пацієнтом. Той тариф, який з’явився в 2020-му, не міг покрити потребу в закладах, які надають допомогу хворим. Зараз ситуація змінилася. Тариф підвищили, і вперше в Україні цього року почали платити за лікування хворого на амбулаторному етапі”, – пояснив він.

1 квітня цьогоріч стартував другий етап медреформи. Комунальні медзаклади отримують кошти за договорами з НСЗУ — що більше пацієнтів, то краще фінансування мають. Лікарні мають фінансування на ті послуги, які передбачили у договорах із Національною службою здоров’я України.

У рамках реформи діє Програма медичних гарантій – 27 пакетів безкоштовних медпослуг. На її реалізацію виділили 72 млрд грн. Надають безоплатну первинну, госпітальну, екстрену, спеціалізовану амбулаторну й паліативну допомогу та реабілітацію. Також діє повна або часткова оплата препаратів за програмою “Доступні ліки”. Направлення на безкоштовну консультацію вузькопрофільного спеціаліста надає сімейний лікар.

  • 0
  • 254
Відео